Szkoła Promocji Nauki. Internet w promocji nauki

W poniedziałek 14 grudnia 2015 r., w ramach Szkoły Promocji Nauki, odbyło się szkolenie zatytułowane „Internet w promocji nauki". W szkoleniu udział wzięli naukowcy, doktoranci i pracownicy UJ.

Jako wprowadzenie do szkolenia zostały przedstawione ciekawostki dotyczące zmian komunikacji w dobie Internetu. Kolejnym tematem była charakterystyka mediów społecznościowych i blogosfery oraz sposoby na wykorzystanie nowych mediów przez naukowców. Zaprezentowane zostały także narzędzia pomocne przy tworzeniu grafiki na potrzeby promocji nauki.

Druga część szkolenia skupiona była wokół tematu pozycjonowania w wyszukiwarce Google. Przedstawiona została również metoda 9 kroków przygotowania planu komunikacji o sobie i swoich dokonaniach.

Kolejnymi zagadnieniami poruszanymi podczas warsztatów były sposoby wykorzystania potencjału własnej strony internetowej i bloga do promocji działalności naukowej oraz zasady przygotowywania tekstów do publikacji w Internecie. Uczestnicy zapoznali się z narzędziem Google Analytics, służącym do śledzenia statystyki ruchu na stronie internetowej.

Ostatnia część szkolenia dotyczyła wizerunku w internecie, zarządzania swoim kontem na LinkedIn przez naukowców oraz wykorzystania serwisu Slideshare jako miejsca wartościowych treści w Internecie.

Szkolenie przeprowadził pan Szymon Lisowski z firmy Socjomania, spółki konsultingowo-szkoleniowej, która ma na swym koncie ponad 350 szkoleń z digital marketingu. Szymon Lisowski posiada certyfikat Digital Marketing Institute, organizacji certyfikującej umiejętności w zakresie marketingu internetowego, jest autorem strategii działań w mediach społecznościowych Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadził szkolenia dla przedstawicieli firm i instytucji takich jak: Microsoft, IBM, PKO BP Bankowy, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Kancelaria Prezydenta RP.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego