Cztery uniwersyteckie kierunki z certyfikatami "Studia z Przyszłością"

Psychologia, performatyka przedstawień, studia azjatyckie oraz e-gospodarka przestrzenna to kierunki studiów prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński, które otrzymały certyfikaty "Studia z Przyszłością". Łącznie uhonorowano nimi ponad 80 kierunków realizowanych według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, które dobrze odpowiadają na potrzeby rynku pracy zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego.

Eksperci oceniający programy studiów zgłoszone do akredytacji "Studia z Przyszłością" badali m.in. innowacyjność przyjętych przez szkoły wyższe efektów kształcenia, stosowane metody dydaktyczne czy formy i zakres współpracy uczelni z pracodawcami. Istotne było również to, czy uczelnie, kształcąc studentów, kładą nacisk na umiejętności i kompetencje cenione przez środowiska gospodarcze, takie jak komunikatywność, samodzielność, kreatywność, kwalifikacje językowe.

- Polskie uczelnie prowadzą ponad 6 tys. kierunków studiów, w tym studiów podyplomowych. Są one oferowane na blisko 3 tys. wydziałów szkół publicznych i niepublicznych. W naszym programie certyfikat uzyskało ponad 80 kierunków studiów, które w opinii ekspertów należą do grona akademickiej elity. Pozycja absolwentów szkół wyższych na rynku pracy wciąż się zmienia, i to zmienia na lepsze także dzięki inicjatywom i pomysłom polskich uczelni. Nie brak w kraju studiów, które poza kanonem wiedzy z danej dziedziny, gwarantują wartość dodaną w postaci niezliczonej liczby warsztatów, programów aktywizujących czy form współpracy z przedsiębiorcami. Kierunki studiów z naszym certyfikatem należą do tego właśnie grona, stanowiąc dobrą odpowiedź na potrzeby rynku pracy - mówi Grażyna Kaczmarczyk, prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Certyfikat "Studia z Przyszłością" przyznano czterem kierunkom prowadzonym przez Uniwersytet Jagielloński. Są to:

• psychologia - studia jednolite magisterskie na Wydziale Filozoficznym,
  • performatyka przedstawień - specjalność na kierunku wiedza o teatrze - studia II stopnia na Wydziale Polonistyki,
  • studia azjatyckie - studia I i II stopnia na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych,
  • e-gospodarka przestrzenna - studia II stopnia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi.

Lista wszystkich kierunków, które otrzymały certyfikaty jest dostępna na stronie internetowej studiazprzyszloscia.pl.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego