Dwóch kandydatów w wyborach na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego

31 marca odbyło się zebranie Kolegium Elektorów, podczas którego zgłoszono sześciu kandydatów na urząd rektora. Zgodę na udział w wyborach wyrazili obecny rektor UJ prof. Wojciech Nowak i prof. Jerzy Szwed z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Zwycięzcę poznamy za tydzień.

Jak poinformowała Uczelniana Komisja Wyborcza, na zebraniu kolegium elektorskiego, które odbyło się w auli Collegium Novum, zgłoszono następujących kandydatów na stanowisko rektora UJ:

• prof. Jarosław Górniak - 12 zgłoszeń,
  • prof. Andrzej Mania - 11 zgłoszeń,
  • prof. Wojciech Nowak - 123 zgłoszenia,
  • prof. Jacek Popiel - 10 zgłoszeń,
  • prof. Grażyna Stochel - 22 zgłoszenia,
  • prof. Jerzy Szwed - 58 zgłoszeń.

Powyższa lista obejmuje osoby, których kandydatury zostały ważnie zgłoszone przez co najmniej 1/20 biorących udział w zgłaszaniu kandydatów.

Zgodę na kandydowanie wyrazili ubiegający się o reelekcję prof. Wojciech Nowak i prof. Jerzy Szwed z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. O tym, kto będzie kierował Uniwersytetem Jagiellońskim do 2020 roku, dowiemy się 7 kwietnia. Dwa dni wcześniej o godz. 12.00 w auli Collegium Novum odbędzie się debata kandydatów na rektora UJ z elektorami. Będą w niej mogli wziąć udział także pozostali członkowie społeczności akademickiej. Transmisję z przedwyborczego spotkania będzie można zobaczyć na stronie głównej UJ.

Komunikat Uczelnianej Komisji Wyborczej z dnia 31 marca 2016
Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja