Jak skutecznie internacjonalizować szkolnictwo wyższe

Dział Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Jagiellońskiego (DWM UJ) po raz kolejny organizuje Erasmus+ Staff Training Week - JUst a Week. Wydarzenie to skierowane jest do pracowników z uczelni europejskich oraz pozaeuropejskich, które uczestniczą w programie Erasmus+ KA 103 oraz KA 107. Szkolenie 20 czerwca otworzyli prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych oraz Dorota Maciejowska, kierownik DWM UJ.

Podczas 5-dniowego szkolenia uczestnicy wymienią się doświadczeniami w zakresie internacjonalizacji szkolnictwa wyższego, współpracy międzynarodowej oraz mobilności kadry uniwersyteckiej i studentów. Tematy omawiane w trakcie licznych warsztatów i spotkań dotyczą mobilności i mentoringu studentów, centrów informacji oraz obsługi gości zagranicznych, centrów pomocy i wsparcia dla studentów międzynarodowych, ewaluacji jakości usług dla kadry i studentów oraz bezpieczeństwa studentów.

Uczestnicy lekcji "Polski dla początkujących" będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zwrotami w języku polskim. Bardzo ciekawym, interaktywnych warsztatem będzie również wykład Scotta Simpsona nt. szoku kulturowego. Swoją działalność przedstawią Dział ds. Osób Niepełnosprawnych, Pełnomocnik Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów, Inspektorat BHP oraz Erasmus Student Network.

Uczestnicy reprezentują uczelnie z Hiszpanii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chorwacji, Włoch, Turcji, Czech, Finlandii, Portugalii, Danii, Holandii, Armenii i Chin. Szkoleniu towarzyszy program kulturalny obejmujący zwiedzanie obiektów uniwersyteckich: Biblioteki Jagiellońskiej, Collegium Maius, Collegium Novum oraz Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego