Salon All in UJ z Krzysztofem Gonciarzem

Nie każdy absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego ma okazję stanąć po „drugiej stronie”, a już tym bardziej zobaczyć przed sobą wypełnioną po brzegi aulę Auditorium Maximum UJ. Z takim przyjęciem spotkał się 4 października 2016 r. Krzysztof Gonciarz – twórca filmowy, youtuber, komik internetowy oraz autor książek – podczas pierwszego w tym roku Saloniu All in UJ. Partnerem serii jest Dział Promocji i Informacji UJ.

Nie każdy absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego ma okazję stanąć po „drugiej stronie”, a już tym bardziej zobaczyć przed sobą wypełnioną po brzegi aulę Auditorium Maximum UJ. Z takim przyjęciem spotkał się 4 października 2016 r. Krzysztof Gonciarz –  twórca filmowy, youtuber, komik internetowy oraz autor książek – podczas pierwszego w tym roku Saloniu All in UJ. Partnerem serii jest Dział Promocji i Informacji UJ.

Wraz z Krzysztofem Gonciarzem na scenie pojawiła się jego wspólniczka – Katarzyna Mecinski. Spotkanie poprowadzili Katarzyna Panas oraz Tomasz Pytko. Tegoroczny Salon zainaugurował piąty już rok spotkań krakowskiej publiczności z ludźmi kultury i sztuki w ramach działalności stowarzyszenia studenckiego All in UJ. Bohaterowie wieczoru opowiedzieli zarówno o swojej pracy nad materiałami video, publikowanymi w sieci, jak i życiu codziennym poza granicami Europy. Padło wiele pytań o różnice kulturowe między Polską a Japonią czy Brazylią, relacje z fanami czy stosunek do współczesnych zjawisk społecznych (jak np. mowa nienawiści w sieci). Widzowie mieli również okazję zobaczyć „na żywo”, jak powstają vlogi i jednocześnie znaleźć się w kolejnym z nich. Salon tradycyjnie zakończyła seria pytań i odpowiedzi oraz pamiątkowe zdjęcia.

Krzysztof Gonciarz (ur. 1985 w Krakowie) – absolwent EPI na UJ, youtuber, komik internetowy, autor książek (m.in. „Wybuchające Beczki: zrozumieć gry wideo”, „WebShows: sekrety wideo w Internecie”). Filmy w Internecie tworzy od 2007 r., wcześniej zajmował się tematyką gier komputerowych. Jego kanały na YouTube mają łącznie ponad milion subskrybentów. Wraz z Katarzyną Mecinski prowadzi firmę TOFU Media, zajmującą się produkcją filmów wideo. Współzałożyciel agencji kreatywnej Dozo Media.  Mieszka w Tokio.

Salon All in UJ to cykl spotkań z wybitnymi osobistościami. W przestrzeni Uczelni gościli dotychczas laureaci Oscara – Andrzej Wajda, Jana A.P. Kaczmarek, dziennikarze – Maciej Orłoś, Marek Niedźwiecki, Magda Mołek, muzycy – Grzegorz Turnau, Muniek Staszczyk, Dawid Podsiadło, podróżnicy – Marek Kamiński, Leszek Cichy oraz wybitne postaci filmu i teatru – Jerzy Stuhr, Marek Kondrat, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Globisz, Andrzej Grabowski, Anna Polony, Jan Nowicki, Urszula Grabowska, Weronika Książkiewicz, Lesław Żurek, Wojciech Medyński Krzysztof Kwiatkowski, Piotr Polk, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego