Zakończenie programu dla studentów Bloomsburg University

We wtorek 17 stycznia 2017 w sali Libraria Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste zamknięcie czwartej edycji programu nauczania zorganizowanego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UJ dla Bloomsburg University z Pensylwanii.

W spotkaniu wzięli udział prorektor UJ ds. rozwoju uniwersytetu prof. Dorota Malec, dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie dr hab. Waldemar Martyniuk, oraz opiekun grupy dr Mykola Polyuha z Bloomsburg University. Studenci otrzymali świadectwa uczestnictwa, pamiątkowe znaczki UJ oraz firmowe koszulki Szkoły Języka i Kultury Polskiej. Po uroczystości studenci zwiedzili Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Program nauczania języka i kultury polskiej dla Bloomsburg University zorganizowany został po raz czwarty, z bardzo dobrą perspektywą kontynuowania go w przyszłości. Uniwersytet Jagielloński podpisał w tej sprawie pięcioletnie Memorandum of Understanding. Pomysłodawcą i spiritus movens całego przedsięwzięcia jest dr Mykola Polyuha, wykładowca Bloomsburg, wraz ze swoimi współpracownikami: dr. Michaelem Martinem i dr Julią Vandivere. Program obejmował dwa specjalistyczne kursy: „Jews of Europe” oraz „East European Film, Literature, and Culture”. Studenci otrzymają punkty kredytowe za oba kursy. Ponadto grupa zwiedziła Kraków, Muzeum Auschwitz-Birkenau, Kopalnię Soli w Wieliczce, Nową Hutę, a także Budapeszt, Wiedeń i Pragę.

Zdjęcie: Ewa Nowakowska

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja