Wizyta delegacji z Keimyung University

2 października 2017 roku w Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytet Jagielloński przyjął delegację z Keimyung University (Korea Południowa). Z przybyłymi gośćmi spotkał się rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

W składzie delegacji znaleźli się rektor Keimyung University prof. Ilhi Synn, dyrektor Biura Międzynarodowego Keimyung University prof. Seonjung Kim, dyrektor ds. planowania i informacji Dongsan Medical Center prof. Chiheum Cho, dyrektor Centrum Edukacji i Rozwoju Międzynarodowego prof. Kyungmo Min oraz koordynator regionalny Centrum Spraw Międzynarodowych Keimyung University Hyunwook Cho. Ze strony gospodarza w spotkaniu udział wzięli również pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek, a także zastępca dyrektora Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu dr hab. Renata Czekalska.

Uczestnicy spotkania dyskutowali nad możliwościami nawiązania bliższej współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Keimyung University, szczególnie w dziedzinie robotyki medycznej, która jest jedną ze specjalności koreańskiego uniwersytetu. Planowane jest również wdrożenie wspólnych programów studiów w zakresie stosunków międzynarodowych i politycznych oraz języka i kultury koreańskiej.

Po zakończeniu wizyty delegaci zwiedzili kampus Collegium Medicum i nowy Szpital Uniwersytecki w Krakowie-Prokocimiu, a następnie spotkali się m.in. z przedstawicielami wydziałów medycznych uniwersytetu, w tym prorektorem UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomaszem Grodzickim oraz dziekanem Wydziału Stosunków Międzynarodowych i Politycznych prof. Zdzisławem Machem.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego