Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University Rankings

W tegorocznej edycji rankingu QS World University Rankings, który prezentuje 1000 najlepszych uczelni z całego świata, znalazło się 14 uczelni z Polski. Wśród nich najwyżej sklasyfikowane zostały Uniwersytety - Warszawski i Jagielloński.

Uniwersytet Warszawski znalazł się na miejscu 394., natomiast Uniwersytet Jagielloński zajął 411. pozycję.

QS World University Ranking przygotowuje brytyjska firma Quacquarelli Symmonds, która wydaje publikacje poświęcone edukacji i studiowaniu za granicą. Jest to jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank. W ustalaniu zestawienia ocenianych jest sześć kryteriów: reputacja w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczba cytowań oraz liczba studentów i pracowników zagranicznych.

Od lat czołowe miejsca w rankingu zajmują uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. W pierwszej dwudziestce uczelni jest ich aż 11.

Ranking jest dostępny na stronie www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego