Studenci UJ CM zapłacą mniej za wypożyczenie miejskich rowerów

Dzięki umowie podpisanej między operatorem krakowskich rowerów miejskich Wavelo a władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum studenci będą mogli korzystać z miejskich jednośladów na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach. Zamiast standardowej stawki 0,16 zł za minutę jazdy zapłacą zaledwie 6 groszy. Program ma charakter pilotażowy i zacznie obowiązywać od najbliższej środy.

UJ CM staje się nie tylko pierwszą uczelnią w mieście, ale także jedyną w Polsce, której studenci mogą korzystać z systemu rowerowego na specjalnych warunkach. Umowa została nawiązana w trybie pilotażowym. Potrwa do końca października lub do wyczerpania ustalonego limitu pierwszych 2 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

- Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum jako najlepsza uczelnia medyczna w kraju nie tylko przoduje w przekazywaniu wiedzy swoim studentom, ale także pokazuje, jak zdrowo żyć na co dzień. To bardzo cieszy, że uczelnia przeszła od słów do czynów i partycypując w kosztach, zachęca swoich studentów do jazdy najkorzystniejszym środkiem transportu w mieście - tłumaczy Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny Wavelo.

Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce, który od 2 lat jest częścią obecnej w ponad 100 krajach na całym świecie francuskiej Grupy Egis.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego