Inauguracja roku akademickiego w UJ CM na sportowo

5 kilometrów, ponad 400 biegaczy i doskonała pogoda - 7 października na Błoniach odbyła czwarta edycja biegu "5 na dobry początek" o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego. W tym roku najszybciej trasę biegu pokonał Bartosz Zając, najlepsza wśród pań była ubiegłoroczna triumfatorka Magdalena Nabielec.

Podobnie jak rok temu impreza rozpoczęła się od biegów dla najmłodszych. 50 młodych sportowców pobiegło na czterech dystansach - 50, 200, 300 i 400 m. Po zakończonej rywalizacji odbyła się ceremonia wręczania nagród, po której dzieci wzięły udział w zabawach sportowych zorganizowanych przez Studium Wychowania Fizycznego UJ CM.

Bieg główny wystartował o godz. 11.00. Do rywalizacji stanęło ponad 350 zawodników - studentów i pracowników UJ i UJ CM, a także miłośników biegów z całej Polski. Trasa wynosiła 5 kilometrów - jedno okrążenie wokół Błoń i prosta dopełniająca dystans. W kategorii generalnej open mężczyźni na podium stanęli: Bartosz Zając (15:42), Maciej Lubieniecki (15:44) i Michał Bujała (16:05); w kategorii open kobiety Magdalena Nabielec (18:33), Anna Francuz (19:21) i Joanna Nabielec (19:31). Wśród studentów najlepsi byli Aleksandra Łapiak (20:27) i Wojciech Barwa (18:47).

Partnerem głównym biegu "5 na dobry początek" było Stowarzyszenie "I Ty Możesz Być Wielki". Organizację wydarzenia wsparli również Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie, Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne, GENOM - Diagnostyka Medyczna, OLIMP Sport Nutrition, F1 Pharma oraz Parkrun Kraków.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego