Jubileuszowe posiedzenie Komitetu ds. Opieki nad Grobami Profesorów UJ

Z okazji przypadającej rocznicy 15-lecia ustanowienia odbyło się jubileuszowe posiedzenie Komitetu ds. Opieki nad Grobami Profesorów UJ z udziałem rektora UJ prof. Jacka Popiela . W spotkaniu w sali Senackiej uczestniczyła również prof. Dorota Malec, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.

W swoim okolicznościowym wystąpieniu prof. Jacek Popiel, zwracając się do zebranych, podniósł, że dzięki niestrudzonemu wysiłkowi kierowanego przez przewodniczącego Komitetu prof. Jana W. Tkaczyńskiego pamięć o zmarłych profesorach Uniwersytetu Jagiellońskiego trwa. Składając zaś w imieniu władz rektorskich podziękowania pod adresem członków Komitetu, wskazał zarazem, że ich społeczny wysiłek i zaangażowanie zasługują na najwyższy szacunek i uznanie.

Posiedzeniu towarzyszyło ponadto sygnowanie autorskich egzemplarzy opublikowanego w ostatnim czasie "Pro memoria V. Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego spoczywający na cmentarzach Krakowa i Polski 1803-2022" zawierającego 1294 noty biograficzne zmarłych profesorów UJ ze wskazaniem geolokalizacyjnym miejsc ich wiecznego spoczynku oraz fotografiami grobów.

Nowy komunikat władz UJ w sprawie akademików przy ul. Kamionka

Astronom z UJ laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka

Badacze UJ wśród pierwszych laureatów konkursu MINIATURA 8

Dr hab. Szymon Tarapata w radzie kwartalnika "Probacja"