Nowe studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UJ

Wydział Prawa i Administracji we współpracy z British Law Centre Cambridge otwiera nowe dwuletnie studia podyplomowe „English and European Union Law". Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów I i II stopnia wszystkich kierunków.

Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim przez wizytujących wykładowców Uniwersytetu Cambridge lub innych uniwersytetów z krajów common law, pracowników instytucji UE, międzynarodowych kancelarii prawnych lub przez etatowych pracowników naukowych Centrum Prawa Brytyjskiego. Nad standardami Centrum w zakresie nauczania i oceniania czuwa fundacja Juris Angliae Scientia z siedzibą w Cambridge.

BRITISH LAW CENTRE (BLC) zostało utworzone w Warszawie w 1992 roku jako wspólna placówka dydaktyczna brytyjskiej fundacji edukacyjnej Juris Angliae Scientia i Uniwersytetu Cambridge. Celem Centrum jest rozpowszechnianie metodologii i struktury angielskiego systemu prawa common law, poprzez naukę wybranych obszarów prawa angielskiego i europejskiego oraz jednocześnie przygotowanie słuchaczy studiów do przyszłej współpracy z zagranicznymi kolegami. Studia kładą większy nacisk na praktyczne stosowanie prawa i rozwiązywanie problemów prawnych, niż na przekazywanie zagadnień teoretycznych. Z tego względu, obok wykładów, odbywają się także zajęcia w małych grupach, w trakcie których studenci poznają i próbują rozwiązywać praktyczne problemy prawne. Zajęcia te rozwijają umiejętności dostarczania praktycznych porad prawnych klientom.

Więcej informacji na stronie english.law.uj.edu.pl.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego