Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla badaczki z UJ CM

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla badaczki z UJ CM

Dr Anna Dobrut z Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum została wyróżniona certyfikatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii "Naukowiec przyszłości" za realizację dwóch projektów badawczych.

 


Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju wręczana jest od 5 lat i stanowi wyróżnienie dla innowatorów i inwestorów, osób i organizacji, których sposób działania i myślenia już lub w przyszłości wpływa na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa i gospodarki. Jej celem jest popularyzująca i promocja autorów innowacji technologicznych i społecznych, a także inwestycji w bezpośredni lub pośredni sposób podnoszących standard życia.

Dr Anna Dobrut jest absolwentką biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i studiów doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim - Collegium Medicum. Swoje badania prowadzi w Zakładzie Molekularnej Mikrobiologii Medycznej UJ CM. Tegoroczna nagroda to wyróżnienie za dwa prowadzone przez nią projekty: "Innowacyjny test diagnostyczny do wykrywania antygenów wybranych gatunków bakterii wywołujących mastitis u bydła", którego jest kierownikiem oraz "Innowacyjny test diagnostyczny do wykrywania zakażeń Streptococcus agalactiae i nosicielstwa wśród ciężarnych", w którym jest zaangażowana jako współwykonawca.

Przypomnijmy: w sierpniu ub.r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało dr Annie Dobrut stypendium w wysokości 1,5 mln zł w ramach programu Lider na badania mające na celu stworzenie szybkiego i multipleksowego testu immunochromatograficznego, który wpłynie na usprawnienie prowadzenia terenowych badań przesiewowych i diagnostycznych zapalenia wymion u krów, jednego

Polecamy również
Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku
Szpital Uniwersytecki laureatem nagrody Budowa Roku 2019
Prof. Magdalena Heydel nagrodzona za przekład "O równowadze"
Poznaliśmy pierwszego laureata Nagrody im. Franka Wilczka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj