Nominacje i promocje

Uroczyste promocje habilitacyjne w sześciu dyscyplinach

13.06.2024
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Dorota Malec przewodniczyła uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinach: nauki o kulturze i religii, psychologia, nauki socjologiczne, filozofia, pedagogika, nauki chemiczne, które odbyły się 11 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Trzynaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Uroczyste promocje habilitacyjne w sześciu dyscyplinach
Sześcioro naukowców z UJ odebrało nominacje profesorskie

11.06.2024
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne 116 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Nowi profesorowie reprezentują 66 instytucji naukowych, a najwięcej z nich wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się 10 czerwca w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Sześcioro naukowców z UJ odebrało nominacje profesorskie
Uroczyste promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki medyczne

10.06.2024
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinie nauki medyczne, które odbyły się 6 czerwca w auli Collegium Maius UJ. 14 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy. W uroczystości uczestniczyli dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Maciej Małecki i przewodniczący Rady Dyscypliny Nauki Medyczne prof. Rafał Olszanecki.
więcej o Uroczyste promocje habilitacyjne w dyscyplinie nauki medyczne
Pierwsi w tym roku doktorzy habilitowani wypromowani

28.05.2024
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym uczonych w dyscyplinach: nauki prawne, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki o komunikacji społecznej i mediach oraz ekonomia i finanse, które odbyły się we wtorek 28 maja w auli Collegium Maius UJ. Ośmioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Pierwsi w tym roku doktorzy habilitowani wypromowani
Prof. Piotr Richter w Radzie Naukowej Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA
rada uczelni

Prof. Piotr Richter w Radzie Naukowej Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA

08.05.2024
Prof. Piotr Richter został powołany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji w skład Rady Naukowej Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA. Rada jest organem stanowiącym, inicjującym, opiniodawczym i doradczym instytutu w zakresie jego działalności oraz w sprawach rozwoju kadry naukowej i badawczo-technicznej.
więcej o Prof. Piotr Richter w Radzie Naukowej Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA