Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN

Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN

07.04.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki konkursu Preludium Bis skierowanego do instytucji prowadzących szkoły doktorskie. W jego 3. edycji granty przyznano siedmiorgu naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otrzymane środki w wysokości ponad 3,7 mln złotych mogą oni przeznaczyć m.in. na badania, stypendia doktoranckie i wynagrodzenie dla promotora.
więcej o Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN
UJ wśród najaktywniejszych polskich wnioskodawców w EPO

UJ wśród najaktywniejszych polskich wnioskodawców w EPO

06.04.2022
5 kwietnia opublikowany został Indeks Patentowy za rok 2021, na podstawie którego ustalono czołówkę polskich instytucji zgłaszających najwięcej aplikacji do Europejskiego Urzędu Patentowego (European Patent Office - EPO). Cztery z dziesięciu najbardziej aktywnych polskich podmiotów to uczelnie lub instytuty badawcze. UJ z ośmioma wnioskami zajmuje 3. miejsce zestawienia.
więcej o UJ wśród najaktywniejszych polskich wnioskodawców w EPO
Dr Bartosz Kołoczek laureatem konkursu Uniwersalia 2.2

Dr Bartosz Kołoczek laureatem konkursu Uniwersalia 2.2

05.04.2022
Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu w ramach konkursu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (prawie 243 tys. zł), zrealizowany zostanie projekt naukowca z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego celem jest przygotowanie pierwszego polskiego przekładu wszystkich dzieł działającego na dworze cesarzy Teodozjusza i Honoriusza późnoantycznego poety Klaudiusza Klaudiana.
więcej o Dr Bartosz Kołoczek laureatem konkursu Uniwersalia 2.2
Najwięcej grantów dla badaczy z UJ w najnowszych konkurach NCN

Najwięcej grantów dla badaczy z UJ w najnowszych konkurach NCN

25.02.2022
Aż 15 projektów naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobyło finansowanie w wysokości ponad 43,5 mln złotych w rozstrzygniętych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki (NCN). Maestro przeznaczony jest dla doświadczonych uczonych. Z kolei konkurs Sonata Bis skierowany jest do naukowców, którzy chcieliby powołać nowy zespół badawczy.
więcej o Najwięcej grantów dla badaczy z UJ w najnowszych konkurach NCN
Zespoły badawcze z UJ wśród laureatów konkursu <span lang="en">RRR Call</span> 2021

Zespoły badawcze z UJ wśród laureatów konkursu RRR Call 2021

22.02.2022
Dwa projekty z udziałem zespołów badawczych z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały nagrodzone w międzynarodowym konkursie poświęconym wpływowi pandemii COVID-19 na życie społeczne organizowanym przez Trans-Atlantic Platform for Social Sciences and Humanities (T-AP), która działa jako sieć współpracy dla instytucji finansujących badania w zakresie nauk humanistycznych i społecznych z krajów obu Ameryk i Europy ze środków krajowych agencji członkowskich.
więcej o Zespoły badawcze z UJ wśród laureatów konkursu RRR Call 2021