Osiągnięcia

27.09.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki naboru wniosków o udział w Programie "Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe". 1 912 360 zł przeznaczone zostało na realizację projektu "DIGITALIZED! Społeczeństwo w dobie rewolucji cyfrowej", który poprowadzi Wydział Prawa i Administracji UJ.
więcej o Prawie 2 mln zł dla UJ na projekt w programie "Akademickie Partnerstwo Międzynarodowe"
Grant Fundacji DKMS dla dr Agaty Szade z WBBiB UJ

Grant Fundacji DKMS dla dr Agaty Szade z WBBiB UJ

24.09.2019
Dr Agata Szade z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ) została laureatką 1. edycji konkursu o grant naukowy Fundacji DKMS dla młodych naukowców. Celem badań, które poprowadzi laureatka, jest znalezienie sposobu na pozyskiwanie większej ilości krwiotwórczych komórek macierzystych od dawców. Nagrodę wręczono podczas 28. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów w Łodzi.
więcej o Grant Fundacji DKMS dla dr Agaty Szade z WBBiB UJ
WSMiP UJ z dofinansowaniem na stworzenie anglojęzycznego programu studiów

WSMiP UJ z dofinansowaniem na stworzenie anglojęzycznego programu studiów

19.09.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki naboru wniosków o udział w programie KATAMARAN - Przygotowanie i realizacja wspólnych studiów II stopnia. Na liście podmiotów, które otrzymały środki finansowe znalazł się Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
więcej o WSMiP UJ z dofinansowaniem na stworzenie anglojęzycznego programu studiów
Studia na Wydziale Chemii UJ z certyfikatami ECTN

Studia na Wydziale Chemii UJ z certyfikatami ECTN

16.09.2019
Studia prowadzone na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały docenione przez sieć The European Chemistry Thematic Network Association (ECTN), oceniającą działalność dydaktyczną uczelni w kształceniu przyszłych chemików.
więcej o Studia na Wydziale Chemii UJ z certyfikatami ECTN
Najnowsze wyniki eksperymentu GERDA opublikowano w "Science"
osiągnięcie

Najnowsze wyniki eksperymentu GERDA opublikowano w "Science"

06.09.2019
Celem eksperymentu GERDA jest badanie natury neutrina i próba wyznaczenia jego masy efektywnej. Wykorzystywana do tego jest jedna z najbardziej czułych metod, jaką jest obserwacja podwójnego bezneutrinowego rozpadu beta (0νββ). GERDA jest projektem europejskim, zrzeszającym naukowców z 16 instytutów badawczych i uniwersytetów z Niemiec, Włoch, Rosji, Polski, Szwajcarii i Belgii.
więcej o Najnowsze wyniki eksperymentu GERDA opublikowano w "Science"