Naukowcy z UJ odkryli nieoczekiwane działanie protoporfiryn

Naukowcy z UJ odkryli nieoczekiwane działanie protoporfiryn

21.12.2018
Metoda opatentowana przez naukowców z UJ daje nadzieję na skuteczniejsze leczenie osób wymagających przeszczepu komórek krwiotwórczych. Badacze analizują substancję, która może lepiej mobilizować komórki, niż lek standardowo stosowany u pacjentów.
więcej o Naukowcy z UJ odkryli nieoczekiwane działanie protoporfiryn
Sukces Wojciecha Bańczyka z WPiA UJ

Sukces Wojciecha Bańczyka z WPiA UJ

19.12.2018
Wojciech Bańczyk, doktorant w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji UJ, otrzymał nagrodę Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej w konkursie na najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa sądowego.
więcej o Sukces Wojciecha Bańczyka z WPiA UJ

18.12.2018
Nagroda Komitetu Biotechnologii PAN im. prof. Wacława Szybalskiego przyznawana jest za najlepszą oryginalną pracę młodego polskiego badacza w dziedzinie biotechnologii opublikowaną w minionym roku w czasopiśmie międzynarodowym.
więcej o Dr Katarzyna Magiera-Mularz laureatką Nagrody KB PAN im. prof. Wacława Szybalskiego
Następni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu Miniatura 2

Następni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu Miniatura 2

05.12.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało 6. listy rankingowe konkursu Miniatura 2. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 25 pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło pięcioro kolejnych.
więcej o Następni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu Miniatura 2
Badacze z UJ wyjadą do najlepszych ośrodków naukowych na świecie

Badacze z UJ wyjadą do najlepszych ośrodków naukowych na świecie

26.11.2018
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej poinformowała o rozstrzygnięciu 1. naboru wniosków w programie im. Bekkera. Stypendia pokrywające koszty pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych otrzymało 12 uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będą oni prowadzić badania naukowe lub zajęcia dydaktyczne w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Belgii i we Włoszech.
więcej o Badacze z UJ wyjadą do najlepszych ośrodków naukowych na świecie