Następne małe granty od NCN dla młodych naukowców z UJ

Następne małe granty od NCN dla młodych naukowców z UJ

26.11.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało 5. listy rankingowe konkursu Miniatura 2. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 23 pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 2 kolejnych.
więcej o Następne małe granty od NCN dla młodych naukowców z UJ
64 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

64 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

20.11.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) po raz 15. rozstrzygnęło swoje najpopularniejsze konkursy Opus i Preludium. Naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego na finansowanie 64 projektów badawczych w ramach badań podstawowych przyznano ponad 47 mln zł.
więcej o 64 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki
Prawie 3,7 mln złotych z NCBR na kształcenie przyszłych polonistów

Prawie 3,7 mln złotych z NCBR na kształcenie przyszłych polonistów

20.11.2018
Projekt "Profesjonalny polonista. Praktyka i personalizacja" przygotowany przez prof. Annę Janus-Sitarz z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał prawie 3,7 miliona złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach "Programów Kształcenia Nauczycieli". Konkurs ma na celu podniesienie kompetencji studentów, którzy zamierzają w przyszłości zostać pedagogami.
więcej o Prawie 3,7 mln złotych z NCBR na kształcenie przyszłych polonistów
Najlepsze polskie badaczki znów wyróżnione przez L’Oréal-UNESCO

Najlepsze polskie badaczki znów wyróżnione przez L’Oréal-UNESCO

15.11.2018
Już po raz osiemnasty, w ramach programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, przyznano nagrody kobietom, które prowadzą badania z zakresu szeroko pojętych nauk o życiu, w tym Aleksandrze Synowiec z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gala wręczenia nagród odbyła się 14 listopada br. w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.
więcej o Najlepsze polskie badaczki znów wyróżnione przez L’Oréal-UNESCO
Pierwsza nagroda w konkursie 14. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Pierwsza nagroda w konkursie 14. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

02.11.2018
Studentka przekładoznawstwa literacko-kulturowego na Wydziale Polonistyki UJ, Barbara Bruks, otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na przekład, który towarzyszył 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu.
więcej o Pierwsza nagroda w konkursie 14. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania