Ponad milion złotych na uczestnictwo studentów w zagranicznych konkursach

Ponad milion złotych na uczestnictwo studentów w zagranicznych konkursach

30.06.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) opublikowało listę zatwierdzonych projektów w ramach programu Najlepsi z najlepszych! 2.0., którego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności. Znalazło się na niej 8 wniosków zgłoszonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Ponad milion złotych na uczestnictwo studentów w zagranicznych konkursach
Diamentowe Granty dla 13 młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Diamentowe Granty dla 13 młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego

29.06.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) rozstrzygnęło 6. konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do 520 osób. W tej edycji ponad 2,5 mln zł na realizację swoich pierwszych badań otrzyma 13 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Diamentowe Granty dla 13 młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Bieg Bohaterów najlepszym projektem charytatywnym w Polsce

Bieg Bohaterów najlepszym projektem charytatywnym w Polsce

26.06.2017
Projekt „Bieg bohaterów” został dwukrotnie nagrodzony w ogólnopolskim konkursie "Zwolnienie z teorii", skierowanym do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Statuetkę Złotego Wilka Stowarzyszeniu All In UJ przyznano w kategorii najlepszy projekt w temacie zdrowie i sport oraz najlepsza zbiórka charytatywna. Nagrody wręczył wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
więcej o Bieg Bohaterów najlepszym projektem charytatywnym w Polsce
Granty na tłumaczenie dzieł polskiej i światowej humanistyki

Granty na tłumaczenie dzieł polskiej i światowej humanistyki

23.06.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki pierwszych konkursów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Wśród 72 zakwalifikowanych do finansowania projektów 8 zostanie zrealizowanych na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Granty na tłumaczenie dzieł polskiej i światowej humanistyki
UJ liderem rankingu reputacji polskich uczelni wyższych

UJ liderem rankingu reputacji polskich uczelni wyższych

22.06.2017
Po raz trzeci wyłoniono Uczelnie Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017. W rankingu generalnym placówek publicznych niezmiennie prym wiedzie Uniwersytet Jagielloński. Na drugim miejscu ex aequo sklasyfikowano 2 szkoły wyższe: Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademię Górniczo-Hutniczą.
więcej o UJ liderem rankingu reputacji polskich uczelni wyższych