Relacje z wykładów i konferencji

Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
relacja uroczystość

Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”

13.07.2020
13 lipca konsul generalna Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy otrzymała srebrny medal „Plus ratio quam vis” z rąk rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka. Jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Uniwersytet Jagielloński zostało wręczone w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu UJ w historycznej auli Collegium Maius.
więcej o Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus

Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus

03.03.2020
To wyjątkowy moment w historii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Na mocy podpisanej 3 marca umowy powstanie w nim pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum referencyjne Olympus. Jego powołanie zapewni lekarzom oraz studentom dostęp do najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych rozwiązań w zakresie zabiegów endoskopowych oraz pozwoli na stworzenie najlepszej w tej części Europy bazy szkoleniowej
więcej o Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus
Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim

28.02.2020
W dniach 24-25 lutego na zaproszenie Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu (IBiDW UJ) na Uniwersytecie Jagiellońskim przebywał prof. Massimo Leone – światowej sławy semiotyk, badacz semiotyki kulturowej i wizualnej, stale zatrudniony na Uniwersytecie Turyńskim oraz Uniwersytecie Szanghajskim.
więcej o Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim
XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"
relacja

XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"

28.02.2020
W auli Auditorium Maximum UJ na dwudniowej konferencji spotkało się 550 pediatrów, lekarzy rodzinnych i neonatologów, a także 150 pielęgniarek, aby rozmawiać o najnowszych doniesieniach naukowych, dyskutować na tematy, w których postępowanie nie zawsze jest jednoznaczne, a z którymi pediatrzy stykają się często w poradniach, szpitalach, prywatnych praktykach.
więcej o XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"
Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu

Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu

24.01.2020
W Collegium Novum UJ odbyła się sesja naukowa zorganizowana dla upamiętnienia 75. rocznicy oswobodzenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Spotkanie, które odbyło się 24 stycznia, przygotowane zostało przez Uniwersytet Jagielloński, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
więcej o Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu