Relacje z wykładów i konferencji

Noc Biologów. Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Jagiellońskim

Noc Biologów. Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.01.2020
10 stycznia już po raz dziewiąty Wydział Biologii UJ i tworzące go Instytuty - Zoologii i Badań Biomedycznych, Nauk o Środowisku oraz Botaniki brał udział w Nocy Biologów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem "Globalne zmiany środowiska".
więcej o Noc Biologów. Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Jagiellońskim
Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim

07.11.2019
Z roku na rok w społeczeństwie polskim wzrasta odsetek osób starszych. Chociaż proces biologicznego starzenia się jest nieuchronny, współczesna nauka stwarza możliwości skutecznej poprawy jakości życia ludzi w podeszłym wieku. O tym jak właściwie wykorzystać te możliwości rozmawiali uczestnicy VI Forum Seniora, które odbyło się 7 listopada w Auditorium Maximum UJ.
więcej o Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim
Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC

Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC

23.10.2019
Na zakończenie trwającego od poniedziałku w Krakowie trzydniowego posiedzenia plenarnego Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC), którego gospodarzem był Uniwersytet Jagielloński, w Collegium Novum odbyło się spotkanie zatytułowane „Polscy naukowcy z grantami ERC”.
więcej o Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC
Współpraca polsko-brazylijska w centrum uwagi na Uniwersytecie Jagiellońskim

Współpraca polsko-brazylijska w centrum uwagi na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2019
22 października na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona rozwojowi współpracy naukowej i akademickiej pomiędzy Brazylią a polskimi uczelniami wyższymi, w której wziął udział m.in. ambasador tego kraju w Polsce Hadil Fontes da Rocha Vianna.
więcej o Współpraca polsko-brazylijska w centrum uwagi na Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja uroczystość sport

11.10.2019
11 października, w przeddzień setnej rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła się dwudniowa konferencja zatytułowana „Olimpizm Polski”. Spotkaniu towarzyszyło wręczenie medali „Kalos Kagathos”, przyznawanych wybitnych polskim sportowcom, którzy zdobyli uznanie, dokonując szczególnych osiągnięć także poza sportem.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego