Relacje z wykładów i konferencji

Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim

07.11.2019
Z roku na rok w społeczeństwie polskim wzrasta odsetek osób starszych. Chociaż proces biologicznego starzenia się jest nieuchronny, współczesna nauka stwarza możliwości skutecznej poprawy jakości życia ludzi w podeszłym wieku. O tym jak właściwie wykorzystać te możliwości rozmawiali uczestnicy VI Forum Seniora, które odbyło się 7 listopada w Auditorium Maximum UJ.
więcej o Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC

23.10.2019
Na zakończenie trwającego od poniedziałku w Krakowie trzydniowego posiedzenia plenarnego Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC), którego gospodarzem był Uniwersytet Jagielloński, w Collegium Novum odbyło się spotkanie zatytułowane „Polscy naukowcy z grantami ERC”.
więcej o Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC

Współpraca polsko-brazylijska w centrum uwagi na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2019
22 października na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona rozwojowi współpracy naukowej i akademickiej pomiędzy Brazylią a polskimi uczelniami wyższymi, w której wziął udział m.in. ambasador tego kraju w Polsce Hadil Fontes da Rocha Vianna.
więcej o Współpraca polsko-brazylijska w centrum uwagi na Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja uroczystość sport

11.10.2019
11 października, w przeddzień setnej rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła się dwudniowa konferencja zatytułowana „Olimpizm Polski”. Spotkaniu towarzyszyło wręczenie medali „Kalos Kagathos”, przyznawanych wybitnych polskim sportowcom, którzy zdobyli uznanie, dokonując szczególnych osiągnięć także poza sportem.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym

07.10.2019
7 października rozpoczyna się Tydzień Zdrowia Psychicznego „Human Week" organizowany po raz pierwszy w Krakowie przez Szpital Uniwersytecki we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. Wydarzenie będzie okazją, by zatrzymać się na chwilę w codziennym pędzie i skupić na zdrowiu psychicznym. Ułatwią to wykłady, warsztaty, spotkania ze specjalistami, seanse filmowe i wieczory poetyckie.
więcej o Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym