Relacje z wykładów i konferencji

relacja

Konferencja "FAIR - wyzwania i szanse dla polskiej fizyki"

25.09.2018
W dniach od 18 do 19 września w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się konferencja naukowa pt. "FAIR - wyzwania i szanse dla polskiej fizyki", zorganizowana z myślą o polskich studentach i młodych naukowcach, którzy są na etapie wyboru swojej drogi naukowo-badawczej.
więcej o Konferencja "FAIR - wyzwania i szanse dla polskiej fizyki"

Jakie będą uniwersytety przyszłości? Międzynarodowa konferencja w ISP UJ

20.09.2018
20 września na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ rozpoczęła się zorganizowana przez Instytut Spraw Publicznych międzynarodowa konferencja "Zarządzanie Uniwersytetem Przyszłości. Badania nad konkurencyjnością, globalizacją i rozwojem".
więcej o Jakie będą uniwersytety przyszłości? Międzynarodowa konferencja w ISP UJ

Medycyna integracyjna: spotkanie Wschodu z Zachodem

19.09.2018
Jak tradycyjna medycyna chińska może pomóc w leczeniu dolegliwości i poprawie jakości życia pacjentów w krajach zachodnich? O tym i innych, pokrewnych, zagadnieniach rozmawiali uczestnicy dwudniowej konferencji pt. „Integrative Health. A New Paradigm for Health Care”, dotyczącej możliwych synergii pomiędzy medycyną chińską i zachodnią, która odbyła się na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach 18-19 września 2018 r.
więcej o Medycyna integracyjna: spotkanie Wschodu z Zachodem
relacja

Mamy receptę na sukces w kardiologii

19.09.2018
135 sesji tematycznych, 500 wykładowców i ponad 6000 uczestników − tak w liczbach prezentował się XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbył się w dniach 13-15 września 2018 r. pod hasłem „Niewydolność serca – zatrzymać epidemię”. Jego uczestnicy dyskutowali o przyszłości polskiej kardiologii i o organizacji opieki nad pacjentami z chorobami układu krążenia.
więcej o Mamy receptę na sukces w kardiologii
relacja mobilna

Zjazd chemików w UJ

18.09.2018
Ponad 750 chemików z ośrodków akademickich z całego kraju spotkało się we wtorek w Krakowie podczas 61. Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Chemicznego (PTChem). Pięciodniowa konferencja odbywa się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Zjazd chemików w UJ