Relacje z wykładów i konferencji

Leki dla Seniora – IV Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.11.2018
13 listopada 2018 r. w auli Auditorium Maximum UJ odbyło się IV Forum Seniora. Tegoroczna edycja poświęcona była tematowi „Leki dla Seniora”. Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie przez Dziennik Polski, Uniwersytet Jagielloński, Województwo Małopolskie oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.
więcej o Leki dla Seniora – IV Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim

15 pracowitych lat CITTRU

08.11.2018
Już od 15 lat Centrum Transferu Technologii CITTRU działa dla Uniwersytetu Jagiellońskiego i z sukcesem udowadnia, że udana współpraca nauki z biznesem jest możliwa.
więcej o 15 pracowitych lat CITTRU

"Niepodległość" - sesja naukowa w ramach Dni Jana Pawła II

08.11.2018
W ostatnim dniu trwającej od 6 listopada XIII edycji Dni Jana Pawła II, w auli Collegium Novum UJ odbyła się sesja pt. "Niepodległość", stanowiąca główny punkt naukowy programu tego wydarzenia. Jej tytuł jest tożsamy z hasłem przewodnim tegorocznych spotkań, konferencji, wykładów oraz wydarzeń artystycznych, których celem jest upamiętnienie postaci papieża i popularyzacja jego dziedzictwa w społeczności akademickiej Krakowa i całej Małopolski.
więcej o "Niepodległość" - sesja naukowa w ramach Dni Jana Pawła II
relacja

Jak pomagać osobom u kresu życia?

30.10.2018
30 października 2018 r. w Auditorum Maximum UJ odbyła się IV konferencja z cyklu „Opieka Paliatywna i Hospicyjna. Medycyna, Humanizm, Wolontariat", organizowana przez Uniwersytet Jagielloński oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Przewodnim tematem tegorocznego spotkania była „Mniej znana rola w systemie opieki zdrowotnej”.
więcej o Jak pomagać osobom u kresu życia?

Specjaliści z całej Polski na konferencji w UJ

25.10.2018
Jedną z wielu inicjatyw, które Uniwersytet Jagielloński podjął w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, jest zorganizowanie konferencji naukowej "Oblicza Niepodległej. Państwo i społeczeństwo". Skrótowo można ją przedstawić tak: dwudniowe spotkanie naukowców (25 i 26 października br.), trzy różne miejsca obrad: Collegium Maius UJ, Collegium Witkowskiego UJ i Polska Akademia Umiejętności oraz ponad dwadzieścia wystąpień historyków, prawników i historyków sztuki.
więcej o Specjaliści z całej Polski na konferencji w UJ