Relacje z wykładów i konferencji

Pierwsze spotkanie międzynarodowej komisji doradczej Centrum SOLARIS

09.04.2019
9 kwietnia w siedzibie Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS przy Uniwersytecie Jagiellońskim spotkali się członkowie jego komisji doradczej złożonej z pięciorga doświadczonych naukowców pracujących w prestiżowych zagranicznych ośrodkach synchrotronowych.
więcej o Pierwsze spotkanie międzynarodowej komisji doradczej Centrum SOLARIS

W poszukiwaniu wiecznej młodości. V Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

04.04.2019
Ludzkość od czasów najdawniejszych stara się znaleźć receptę na wieczną młodość. Czy nauka może jej dostarczyć? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, z pewnością można natomiast zatroszczyć się o to, by osoby w wieku starszym mogły się cieszyć jak najlepszym zdrowiem i samopoczuciem. Nad możliwymi sposobami dążenia do tego celu zastanawiali się uczestnicy V Forum Seniora, które odbyło się w Auditorium Maximum UJ 4. kwietnia 2019 r.
więcej o W poszukiwaniu wiecznej młodości. V Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

Filozoficzny wieczór w Auditorium Maximum

29.03.2019
28 marca 2019 r. w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się dwa wydarzenia w ramach 19. Dni Tischnerowskich – wykład prof. Marka Krawczyka Etyka w medycynie zabiegowej – czy nowe technologie wpłynęły na nasze zachowania etyczne? oraz kolejna edycja „Jaskini Filozofów” pt. Wartość Człowieka. Spotkanie otworzył rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Filozoficzny wieczór w Auditorium Maximum

Jak tworzyć i rozwijać centra badawcze? Wykład prof. Frąckowiaka

13.03.2019
13 marca w Collegium Novum gościł profesor Ryszard Frąckowiak – wybitny neurolog i neurobiolog ekspert w dziedzinie zarządzania nauką. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielił się z pracownikami i studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego w wykładzie "The role of postgraduate research institutes in creating a modern, internationally competitive, research intensive university".
więcej o Jak tworzyć i rozwijać centra badawcze? Wykład prof. Frąckowiaka

Cztery szkoły doktorskie rozpoczęły działalność w Uniwersytecie Jagiellońskim

20.02.2019
20 lutego w auli Collegium Novum UJ uroczyście wręczono powołania na dyrektorów i członków rad szkół doktorskich. Szkoły są nowymi instytucjami powołanymi do życia w wyniku reformy szkolnictwa wyższego wprowadzanej przepisami nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, tzw. Ustawy 2.0.
więcej o Cztery szkoły doktorskie rozpoczęły działalność w Uniwersytecie Jagiellońskim