Relacje z wykładów i konferencji

17.01.2019
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) jest miejscem dwudniowej konferencji (17-18 stycznia) "Studenci zagraniczni w Polsce 2019", która poświęcona jest zagadnieniom umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego.
więcej o Delegacja z UJ na konferencji dotyczącej umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego

Noc Biologów 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

14.01.2019
11 stycznia już po raz ósmy Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych razem z Instytutem Nauk o Środowisku i Instytutem Botaniki UJ brał udział w Nocy Biologów. Jak co roku organizatorzy zaproponowali liczne zajęcia, podczas których pracownicy, doktoranci, studenci oraz członkowie kół naukowych dzielili się wiedzą i tajnikami biologicznej „kuchni”.
więcej o Noc Biologów 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

Jak tworzono podstawy ustrojowe III Rzeczypospolitej

11.12.2018
Promocja książki "Wkład krakowskiego i ogólnopolskiego środowiska prawniczego w budowę podstaw ustrojowych III Rzeczypospolitej (1980-1994). Projekty i inicjatywy ustawodawcze, ludzie, dokonania i oceny", która ukazała się pod redakcją Stanisława Grodziskiego, zgromadziła w Librarii Collegium Maius UJ grono znakomitych prawników, uczestników prac Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych ,,Solidarności" oraz władze rektorskie UJ.
więcej o Jak tworzono podstawy ustrojowe III Rzeczypospolitej

Szczytny cel po raz szósty połączył studentów UJ i AGH

10.12.2018
Podczas rozegranego 7 grudnia VI Meczu Charytatywnego, Uniwersytet Jagielloński po raz trzeci w historii pokonał Akademię Górniczo-Hutniczą, tym samym wyrównując ilość turniejowych zwycięstw.
więcej o Szczytny cel po raz szósty połączył studentów UJ i AGH

Jubileusz Instytutu Pedagogiki UJ

03.12.2018
50 lat temu, w roku akademickim 1968/69, Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczął swoją działalność jako samodzielna jednostka w strukturach uczelni. Okazja ta stała się powodem do zorganizowania międzynarodowej konferencji naukowej „Dobra edukacji i ich pedagogiczna eksploracja”.
więcej o Jubileusz Instytutu Pedagogiki UJ