Relacje z wykładów i konferencji

Absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkali się przy opłatku

13.01.2018
13 stycznia 2018 r. w auli Collegium Novum odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego (SA UJ).
więcej o Absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkali się przy opłatku
Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę z Amerykańskim Uniwersytetem w Kairze

Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę z Amerykańskim Uniwersytetem w Kairze

19.12.2017
15 grudnia 2017 roku w Kairze podpisano umowę o wymianie studentów pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Amerykańskim Uniwersytetem w Kairze (American University in Cairo - AUC).
więcej o Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę z Amerykańskim Uniwersytetem w Kairze
Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

15.12.2017
15 grudnia 2017 roku w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę. W uroczystości uczestniczyli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
Konferencja India and Pakistan after 70 years of Independence

Konferencja India and Pakistan after 70 years of Independence

15.12.2017
W dniach 11-12 grudnia br. odbyła się międzynarodowa konferencja "India and Pakistan after 70 years of Independence: Reflections on Culture and Politics", zorganizowana przez Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Konferencja India and Pakistan after 70 years of Independence
„Oto był człowiek”

30.10.2017
Profesor Tadeusz Ulewicz należy do tych uniwersyteckich naukowców, o których się nie zapomina, nie tylko dlatego, że o pamięć o nim dbają jego uczniowie i przyjaciele, ale przede wszystkim ze względu na to, jak wyjątkową był postacią. W stulecie jego urodzin Wydział Polonistyki UJ, Wydział I Filologiczny PAU i Wydział Filologiczny UP w Krakowie zorganizowały sesję naukową „Profesor Tadeusz Ulewicz jako badacz dawnej literatury i kultury”, która odbyła się 27 października br. w auli Polskiej Akademii Umiejętności.
więcej o „Oto był człowiek”