Uroczystości

Dr Alicja Adamczak uhonorowana medalem „Plus Ratio Quam Vis”
uroczystość

Dr Alicja Adamczak uhonorowana medalem „Plus Ratio Quam Vis”

22.04.2022
21 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia srebrnego medalu „Plus Ratio Quam Vis” dr Alicji Adamczak, która uhonorowana została w uznaniu zasług na polu prawa własności intelektualnej, zarówno na gruncie naukowym, jak i w działalności publicznej. Wyróżnienie przyznano m. in. za działania rzecz rozwoju współpracy naukowej w zakresie prawa własności intelektualnej oraz podejmowanie inicjatyw legislacyjnych i promowanie rozwiązań prawnych w tej dziedzinie.
więcej o Dr Alicja Adamczak uhonorowana medalem „Plus Ratio Quam Vis”
Wręczenie odznaczeń państwowych i Medali KEN pracownikom UJ

Wręczenie odznaczeń państwowych i Medali KEN pracownikom UJ

22.04.2022
20 kwietnia w Auditorium Maximum UJ odbyło się posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego pracownikom UJ wręczone zostały odznaczenia państwowe i Medale Komisji Edukacji Narodowej. Uhonorowane zostały osoby, które ze względu na pandemię wirusa SARS CoV-2 nie mogły odebrać przyznanych odznaczeń w 2020 roku.
więcej o Wręczenie odznaczeń państwowych i Medali KEN pracownikom UJ
Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]

Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]

12.04.2022
12 kwietnia w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego zwołane z okazji odnowienia po 50 latach doktoratu prof. Antoniego Jackowskiego. Bohater dzisiejszej uroczystości jest znamienitym geografem, współtwórcą powojennej krakowskiej i polskiej szkoły geografii turyzmu, twórcą szkoły naukowej w zakresie geografii religii oraz badaczem historii polskiej geografii.
więcej o Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]
Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę
relacja uroczystosc

Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę

06.04.2022
We wtorek, 5 kwietnia, w obecności rektora UJ prof. Jacka Popiela oraz pozostałych członków kolegium rektorskiego w pięknych i przestronnych wnętrzach Pałacu Spiskiego, w Rynku Głównym 34, miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Szkół Doktorskich Nauk Humanistycznych i Nauk Społecznych (SDNH i SDNS).
więcej o Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę
Krzysztof Penderecki spoczął w Panteonie Narodowym

Krzysztof Penderecki spoczął w Panteonie Narodowym

29.03.2022
29 marca, w drugą rocznicę śmierci, w Panteonie Narodowym złożono prochy Krzysztofa Pendereckiego. Wybitnego kompozytora żegnali przedstawiciele władz RP - prezydent Andrzej Duda, były prezydent Aleksander Kwaśniewski, wicepremier Piotr Gliński, a także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o Krzysztof Penderecki spoczął w Panteonie Narodowym