Uroczystości

Uczona spełniona

Uczona spełniona

07.12.2017
Wszyscy nasi profesorowie budują wielkość Wydziału Polonistyki, ale są wśród nich tacy, którzy się wyróżniają. Taką osobą jest profesor Maria Korytowska, a cechą, która ją doskonale określa, jest żarliwość, a także nieobojętność – mówiła prof. Renata Przybylska, dziekan Wydziału Polonistyki UJ w czwartkowy wieczór w auli Collegium Maius. Zebrali się w niej koledzy, współpracownicy, nauczyciele i uczniowie prof. Marii Korytowskiej, aby uczcić jubileusz 45-lecia jej pracy naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Uczona spełniona
Wybitny lekarz i naukowiec doktorem honoris causa UJ

Wybitny lekarz i naukowiec doktorem honoris causa UJ

27.11.2017
Profesor Hans-Rudolf Tinneberg z Uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen odebrał 27 listopada br. w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Niemiecki uczony jest cenionym w międzynarodowym środowisku badaczem związanym przede wszystkim z położnictwem i ginekologią. Od kilkunastu lat współpracuje z Katedrą Ginekologii i Położnictwa UJ CM.
więcej o Wybitny lekarz i naukowiec doktorem honoris causa UJ
Prawo, to nie tylko ustawy

Prawo, to nie tylko ustawy

17.11.2017
W auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego zgromadzili się dzisiaj współpracownicy, uczniowie, przyjaciele i rodzina profesora Wacława Uruszczaka, świętując jubileusz 50-lecia pracy naukowej wybitnego specjalisty z zakresu historii prawa polskiego, historii ustroju Polski i europejskiej kultury prawnej.
więcej o Prawo, to nie tylko ustawy
60 lat Polskiej Akademii Nauk w Krakowie

14.11.2017
We wtorek 14 listopada społeczność akademicka świętowała 60-lecie ustanowienia krakowskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. Uroczystość, w której wzięli udział przedstawiciele władz PAN i UJ oraz zaproszeni goście, odbyła się w sali Libraria Collegium Maius UJ.
więcej o 60 lat Polskiej Akademii Nauk w Krakowie
Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II

Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II

09.11.2017
Po raz dwunasty w Krakowie odbywa się wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie postaci papieża Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa wśród społeczności akademickiej Krakowa. Głównym punktem zaplanowanego na trzy dni programu jest sesja naukowa pt. "Prawa człowieka i prawa narodów". Jej tytuł jest tożsamy z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Dni Jana Pawła II.
więcej o Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II