Uroczystości

uroczystość

Uniwersytet Jagielloński zainaugurował 652. rok akademicki

01.10.2015
- Rozpiera nas duma, że żyjemy i pracujemy w wolnej, niepodległej i demokratycznej Polsce - mówił podczas inauguracji rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak. Główne uroczystości, podobnie jak w ubiegłych latach, odbyły się w Auditorium Maximum UJ. Swoją obecnością zaszczycił je Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
więcej o Uniwersytet Jagielloński zainaugurował 652. rok akademicki
Nowe światło dla polskiej nauki rozbłysło na kampusie 600-lecia Odnowienia UJ

21.09.2015
Na świecie funkcjonuje około 60 synchrotronów - najwięcej w Japonii i USA. W Europie Zachodniej funkcjonuje ok. 10 takich urządzeń. Do tego elitarnego grona dołączył właśnie synchrotron Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris, które mieści się na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nowe światło dla polskiej nauki rozbłysło na kampusie 600-lecia Odnowienia UJ
Uroczystość zakończenia studiów prawa dowodowego
uroczystość

Uroczystość zakończenia studiów prawa dowodowego

21.09.2015
W ubiegłą sobotę w auli Collegium Novum odbyła się uroczystość rozdania świadectw ukończenia studiów podyplomowych prawa dowodowego w edycji roku akademickiego 2014/2015 drugiej grupy. Wzięli w niej udział m. in. dr hab. Maria Kała, dyrektor Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie oraz prof. Józef Wójcikiewicz, kierownik studiów.
więcej o Uroczystość zakończenia studiów prawa dowodowego
Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla
uroczystość nagrody i wyróżnienia

Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla

19.09.2015
Profesor Andrzej Zoll - wybitny prawnik, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, przez całą karierę naukową związany z Uniwersytetem Jagiellońskim - otrzymał w piątek nagrodę im. Józefa Dietla. Jej fundatorem jest Korporacja Samorządowa im. J. Dietla, która od siedmiu lat wyróżnia osoby i instytucje działające na rzecz dobra ogólnego w Krakowie i Małopolsce.
więcej o Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla
Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość nominacje i promocje

Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

18.09.2015
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 16 września 2015 roku w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nominacje profesorskie dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego