Promocje doktorskie Wydziału Filozoficznego
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Filozoficznego

23.11.2018
Prof. Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Filozoficznego. Uroczystość odbyła się 20 listopada 2018 roku w auli Collegium Novum. 9 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Filozoficznego
Pierwszy zabieg przezskórny na zastawce trójdzielnej w Polsce

23.11.2018
Dzięki współpracy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Instytutu Kardiologii w Aninie kardiolodzy dokonali rewolucji w zakresie przezskórnego leczenia wad zastawkowych w niewydolności serca. Wykonany w ubiegły wtorek zabieg daje nadzieję dla pacjentów z problemami zastawkowymi w programie Kompleksowej Opieki w Niewydolności Serca (KONS).
więcej o Pierwszy zabieg przezskórny na zastawce trójdzielnej w Polsce
UJ gościł przedstawiciela Energy Community
wizyta

UJ gościł przedstawiciela Energy Community

23.11.2018
23 listopada 2018 r. wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył Adrian Jasimi, przedstawiciel Energy Community (EC), organizacji międzynarodowej z siedzibą w Wiedniu, która działa na rzecz zintegrowania energetyki krajów spoza Unii Europejskiej z rynkami UE.
więcej o UJ gościł przedstawiciela Energy Community
Rozstrzygnięto 2. edycję konkursu fotograficznego Camera Jagellonica
relacja

Rozstrzygnięto 2. edycję konkursu fotograficznego Camera Jagellonica

22.11.2018
Poznaliśmy triumfatorów kolejnej edycji konkursu fotograficznego Camera Jagiellonica. 22 listopada w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątaja, podczas wernisażu wystawy zwycięskich zdjęć, dyplomy i nagrody odebrali laureaci konkursu oraz autorzy wyróżnionych prac.
więcej o Rozstrzygnięto 2. edycję konkursu fotograficznego Camera Jagellonica

22.11.2018
22 listopada na Wydziale Prawa i Administracji UJ obył się wykład otwarty prof. Johna-Dylana Haynesa, wybitnego badacza mózgu z Berlin Center for Advanced Neuroimaging, zatytułowany „Wolna wola a odczytywanie umysłu”. Wykład został zorganizowany się w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Krakowie”, powołanemu do życia dzięki współpracy Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz władz miasta Krakowa.
więcej o Co wiemy o wolnej woli? Prof. John-Dylan Haynes w „Wielkich Pytaniach w Krakowie”