Rozstrzygnięto 2. edycję konkursu fotograficznego Camera Jagellonica
relacja

Rozstrzygnięto 2. edycję konkursu fotograficznego Camera Jagellonica

22.11.2018
Poznaliśmy triumfatorów kolejnej edycji konkursu fotograficznego Camera Jagiellonica. 22 listopada w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątaja, podczas wernisażu wystawy zwycięskich zdjęć, dyplomy i nagrody odebrali laureaci konkursu oraz autorzy wyróżnionych prac.
więcej o Rozstrzygnięto 2. edycję konkursu fotograficznego Camera Jagellonica

22.11.2018
22 listopada na Wydziale Prawa i Administracji UJ obył się wykład otwarty prof. Johna-Dylana Haynesa, wybitnego badacza mózgu z Berlin Center for Advanced Neuroimaging, zatytułowany „Wolna wola a odczytywanie umysłu”. Wykład został zorganizowany się w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Krakowie”, powołanemu do życia dzięki współpracy Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz władz miasta Krakowa.
więcej o Co wiemy o wolnej woli? Prof. John-Dylan Haynes w „Wielkich Pytaniach w Krakowie”
Uczeni z UJ nowymi członkami Wydziału I Filologicznego PAU

22.11.2018
W auli gmachu przy ul. Sławkowskiej 17 odbyło się walne posiedzenie Polskiej Akademii Umiejętności (PAU), podczas którego wręczono nominacje nowo wybranym członkom tej instytucji. Dyplomy członka korespondenta Wydziału I otrzymali prof. Maria Maślanka-Soro i prof. Albert Gorzkowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Powołania wręczył prof. Jan Ostrowski, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu, powołany w tym roku na stanowisko prezesa PAU.
więcej o Uczeni z UJ nowymi członkami Wydziału I Filologicznego PAU
Nagroda Polskiego Towarzystwa Fizycznego dla naukowca z UJ
nagrody

Nagroda Polskiego Towarzystwa Fizycznego dla naukowca z UJ

22.11.2018
Polskie Towarzystwo Fizyczne (PTF) doceniło osiągnięcia doktora Witolda Zawadzkiego z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przyznając mu nagrodę PTF za popularyzację fizyki i medal im. Krzysztofa Ernsta.
więcej o Nagroda Polskiego Towarzystwa Fizycznego dla naukowca z UJ
Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego i WZiKS UJ
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego i WZiKS UJ

21.11.2018
Prof. Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Uroczystość odbyła się 20 listopada 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. 13 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego i WZiKS UJ