Informacja o proteście studenckim

09.06.2018
W piątek wieczorem grupa studentów rozpoczęła strajk okupacyjny na terenie Uniwersytetu, aby zamanifestować w ten sposób poparcie dla protestujących studentów Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej o Informacja o proteście studenckim
Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University Rankings

08.06.2018
W tegorocznej edycji rankingu QS World University Rankings, który prezentuje 1000 najlepszych uczelni z całego świata, znalazło się 14 uczelni z Polski. Wśród nich najwyżej sklasyfikowane zostały Uniwersytety - Warszawski i Jagielloński.
więcej o Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University Rankings
Promocje habilitacyjne Wydziału Prawa i Administracji
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziału Prawa i Administracji

08.06.2018
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Prawa i Administracji, które odbyły się 5 czerwca 2018 roku w auli Collegium Maius. 8 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Prawa i Administracji
85. urodziny prof. Władysława Stróżewskiego
uroczystość

85. urodziny prof. Władysława Stróżewskiego

08.06.2018
8 czerwca 1933 r. w Krotoszynie urodził się Władysław Stróżewski - późniejszy wybitny i wszechstronny filozof, znawca metafizyki, etyki, estetyki i zagadnień teoretycznych, od roku 1957 związany z Uniwersytetem Jagiellońskim.
więcej o 85. urodziny prof. Władysława Stróżewskiego
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

08.06.2018
Studia nad buddyzmem współczesnym – jedyna akademicka oferta dydaktyczna tego rodzaju w Polsce – to specjalność w ramach kulturoznawstwa, której celem jest dostarczenie wiedzy o charakterze specjalistycznym z zakresu nauk humanistycznych oraz wiedzy zaawansowanej z zakresu teorii i historii kultury buddyjskiej, ze szczególnym naciskiem na jej współczesne manifestacje.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim