9 małych grantów od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
osiągnięcie

9 małych grantów od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

06.12.2017
W listopadzie Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 1. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 26 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego z dofinansowaniem na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 9 kolejnych.
więcej o 9 małych grantów od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
Promocje doktorskie Wydziału Geografii i Geologii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Geografii i Geologii

06.12.2017
Profesor Stanisław Kistryn, prorektor ds. ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Geografii i Geologii. Uroczystość miała miejsce 5 grudnia 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. 6 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Geografii i Geologii
Profesor Jacek Purchla doktorem honoris causa Politechniki Lwowskiej
nagrody

Profesor Jacek Purchla doktorem honoris causa Politechniki Lwowskiej

06.12.2017
Politechnika Lwowska doceniała profesora Jacka Purchlę z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektora Międzynarodowego Centrum Kultury, przyznając mu 4 grudnia br. doktorat honoris causa.
więcej o Profesor Jacek Purchla doktorem honoris causa Politechniki Lwowskiej
Promocje doktorskie Wydziału Chemii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Chemii

06.12.2017
Profesor Stanisław Kistryn, prorektor ds. ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Chemii. Uroczystość miała miejsce 5 grudnia 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. 14 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Chemii
Na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęły się Dni Dawcy Szpiku

05.12.2017
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. We wtorek władze uczelni podczas konferencji prasowej uświadamiały, jak niewiele potrzeba, żeby uratować komuś życie. Dni Dawcy Szpiku, które wspiera wizerunkowo dziennikarz Filip Chajzer, potrwają do 7 grudnia.
więcej o Na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęły się Dni Dawcy Szpiku