Przedstawiciele UJ z wizytą w Chinach
wizyta

Przedstawiciele UJ z wizytą w Chinach

07.09.2017
Na początku września 2017 r. przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyli dwie wizyty na chińskich uczelniach, w trakcie których podjęto istotne kroki w celu rozwoju wzajemnej współpracy.
więcej o Przedstawiciele UJ z wizytą w Chinach

07.09.2017
Stanowisko Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich z dnia 6 września 2017 r. w sprawie podstawowych wniosków z dyskusji nad założeniami Ustawy 2.0.
więcej o Stanowisko Prezydium KRASP w sprawie wniosków z dyskusji nad założeniami Ustawy 2.0
Uniwersyteccy archeolodzy prowadzą badania w Pafos [ZDJĘCIA]

07.09.2017
Dwa tygodnie trwa 7. kampania badawcza Paphos Agora Project Zakładu Archeologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Badania wspiera finansowo polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także cypryjskie władze. Przed kilkoma dniami teren wykopalisk odwiedził prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, który złożył również rewizytę Fedonasowi Fedonosowi, burmistrzowi Pafos.
więcej o Uniwersyteccy archeolodzy prowadzą badania w Pafos [ZDJĘCIA]
Studenci UJ współtwórcami parku kieszonkowego na krakowskim Zabłociu

04.09.2017
Na skwerze u zbiegu ulic Dekerta, Wałowej i Kiełkowskiego powstał ogród motyli. Utworzenie parku kieszonkowego nie byłoby możliwe bez zaangażowania kilkudziesięciu studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy w ramach projektu "Na rogu Dekerta", zorganizowali zbiórkę na platformie crowdfundingowej i zebrali ponad 23 tys. zł na zagospodarowanie skweru. Pozostałe fundusze zapewnił Zarząd Zieleni Miejskiej.
więcej o Studenci UJ współtwórcami parku kieszonkowego na krakowskim Zabłociu
Dni otwarte winnicy uniwersyteckiej przyciągnęły tłumy

04.09.2017
W ubiegły weekend warto było wybrać się do malowniczych Łaz w powiecie bocheńskim, w których od ponad 12 lat działa winnica Uniwersytetu Jagiellońskiego "Nad Dworskim Potokiem". W zorganizowanych po raz drugi dniach otwartych wzięło udział ponad pół tysiąca enoturystów. Zwiedzający mogli poznać smaki szlachetnych win i spróbować różnych odmian winogron.
więcej o Dni otwarte winnicy uniwersyteckiej przyciągnęły tłumy