Medale "Dziękujemy za wolność" dla przedstawicieli świata nauki

04.09.2017
Kilkadziesiąt osób związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim zostało uhonorowanych medalami "Dziękujemy za wolność" przyznawanymi przez Stowarzyszenie Sieć Solidarności. Gala, której towarzyszył koncert poezji śpiewanej Piotra Bukartyka wraz z zespołem, odbyła się w ubiegłą sobotę w Nowohuckim Centrum Kultury.
więcej o Medale "Dziękujemy za wolność" dla przedstawicieli świata nauki
Rok Mariana Smoluchowskiego oficjalnie rozpoczęty
uroczystość

Rok Mariana Smoluchowskiego oficjalnie rozpoczęty

03.09.2017
5 września 1917 roku zmarł genialny polski fizyk, profesor Uniwersytetów Lwowskiego i Jagiellońskiego - Marian Smoluchowski. W chwili śmierci miał zaledwie 45 lat, ale już za życia był uznawany za jednego z najwybitniejszych światowych uczonych przełomu XIX i XX wieku. Dla uczczenia tej rocznicy Polskie Towarzystwo Fizyczne ogłosiło rok 2017 Rokiem Smoluchowskiego.
więcej o Rok Mariana Smoluchowskiego oficjalnie rozpoczęty
Wernisaż wystawy upamiętniającej prof. Mariana Smoluchowskiego
wydarzenie kulturalne

Wernisaż wystawy upamiętniającej prof. Mariana Smoluchowskiego

03.09.2017
Konferencja historyczno-naukowa, XXX Sympozjum Fizyki Statystycznej, wykłady i pokazy doświadczeń, wystawa w Collegium Maius UJ, medale dla wybitnych fizyków - w ten sposób Uniwersytet Jagielloński wpisuje się w ogłoszony przez Polskie Towarzystwo Fizyczne i potwierdzony 27 czerwca specjalną uchwałą przez Senat RP Rok Mariana Smoluchowskiego - światowego formatu uczonego, wybitnego fizyka, alpinisty, niedoszłego rektora naszej uczelni, który zmarł przedwcześnie 5 września 1917 roku nie zdążywszy objąć urzędu.
więcej o Wernisaż wystawy upamiętniającej prof. Mariana Smoluchowskiego
Incydent w laboratorium Jagiellońskiego Centrum Innowacji [STANOWISKO UJ]

01.09.2017
1 września br. w Jagiellońskim Centrum Innowacji, w jednym z wynajmowanych laboratoriów zewnętrznej firmie, w trakcie prowadzenia reakcji chemicznej doszło do zapalenia mieszaniny reakcyjnej.
więcej o Incydent w laboratorium Jagiellońskiego Centrum Innowacji [STANOWISKO UJ]
Opublikowano kolejnych zwycięzców konkursu na tzw. małe granty
osiągnięcie

Opublikowano kolejnych zwycięzców konkursu na tzw. małe granty

30.08.2017
Dr hab. Anna Hejmej, dr Małgorzata Figiel i dr Marta Kaczor-Kamińska zostały kolejnymi laureatkami z Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie Miniatura 1 na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty. Inicjatywa Narodowego Centrum Nauki (NCN) ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami jego systemu grantowego.
więcej o Opublikowano kolejnych zwycięzców konkursu na tzw. małe granty