Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

09.06.2017
Retoryka stosowana, to jedyna taka interdyscyplinarna specjalność w Polsce, która łączy nowoczesne kształcenie humanistyczne z zakresu wiedzy o kulturze, językoznawstwa, komunikacji interpersonalnej i publicznej z przedmiotami nauk społecznych – medioznawstwem, psychologią oraz elementami socjologii. Program został opracowany w taki sposób, by scalić wiedzę z kształceniem skutecznych umiejętności językowo-komunikacyjnych.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego

08.06.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak i prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel przewodniczyli uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Lekarskiego, które odbyły się 6 czerwca 2017 roku w auli Collegium Maius. 23 pracowników naukowych, w dwóch grupach, wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Lekarskiego
Słownik naukowców z UJ doceniony na targach książki w Czechach
nagrody

Słownik naukowców z UJ doceniony na targach książki w Czechach

08.06.2017
"Czesko-polski słownik terminów literackich" autorstwa prof. Jacka Balucha i dr. Piotra Gierowskiego, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu Słownik roku, organizowanego przez Związek Tłumaczy Pisemnych i Ustnych JTP w Republice Czeskiej. Nagrodę przyznano podczas Targów Książki w Pradze.
więcej o Słownik naukowców z UJ doceniony na targach książki w Czechach
Profesor Jacek Purchla odebrał tytuł Małopolanina Roku
nagrody

Profesor Jacek Purchla odebrał tytuł Małopolanina Roku

07.06.2017
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski (SGiPM) uhonorowało prof. Jacka Purchlę z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ "w uznaniu zasług dla przybliżania Polakom kultury i sztuki środkowoeuropejskiej i światowej oraz kultywowania, upowszechnienia i promocji kultury polskiej". Laureat odebrał wyróżnienie 7 czerwca w auli Collegium Maius. Uroczystości przewodniczył prof. Wojciech Nowak, rektor UJ.
więcej o Profesor Jacek Purchla odebrał tytuł Małopolanina Roku
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

07.06.2017
Studies in Central and Eastern Europe: Histories, Cultures and Societies to nowy kierunek studiów w języku angielskim skierowany do młodych ludzi nie tylko z Polski, ale także całej Europy Środkowo-Wschodniej oraz do wszystkich tych, którzy są zainteresowani poznaniem specyfiki regionu. Program studiów został skonstruowany w taki sposób, aby studenci mieli możliwość zdobyć wiedzę i umiejętności profesjonalnych historyków, antropologów i politologów, pozwalającą zrozumieć mechanizmy rządzące Europą Środkowo-Wschodnią.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim