Zakończenie 20. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego
uroczystość

Zakończenie 20. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego

14.06.2017
Szkoła Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa i Administracji UJ obchodziła w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia. W tym czasie stała się ona przykładem udanej współpracy między Uniwersytetem Jagiellońskim a Uniwersytetami w Heidelbergu i Moguncji, czego świadectwem są setki jej absolwentów.
więcej o Zakończenie 20. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego
Prof. Armen Edigarian z wizytą na Indiana University
wizyta

Prof. Armen Edigarian z wizytą na Indiana University

14.06.2017
W dniach 15-29 maja br. prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian przebywał na Indiana University w Bloomington. Celem wizyty było rozszerzenie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a jedną z najbardziej innowacyjnych uczelni w Stanach Zjednoczonych.
więcej o Prof. Armen Edigarian z wizytą na Indiana University
Światowej sławy okulistka z wizytą na UJ

14.06.2017
W dniach 8–17 czerwca Uniwersytet Jagielloński gości światowej sławy naukowca i klinicystę prof. Martine J. Jäger z Wydziału Okulistyki Universiteit Leiden w Holandii. W środę w swoim gabinecie przyjął ją również rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Światowej sławy okulistka z wizytą na UJ
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

14.06.2017
Jest to jedyna specjalność na UJ łącząca intensywną naukę języków ukraińskiego i rosyjskiego z gruntownym poznaniem kultury Ukrainy oraz praktycznymi umiejętnościami translatologicznymi. Studia na specjalności filologia ukraińska z językiem rosyjskim to więcej niż nauka języków, to klucz do poznania i zrozumienia dwóch wielkich obszarów geokulturowych: Ukrainy i Rosji.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Leah Wortham
uroczystość

Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Leah Wortham

12.06.2017
Prof. Leah Wortham odebrała złoty medal "Plus ratio quam vis" z rąk prorektor UJ ds. rozwoju prof. Doroty Malec podczas uroczystego zakończenia tegorocznej edycji Szkoły Prawa Amerykańskiego, które odbyło się 12 czerwca w auli Collegium Maius UJ.
więcej o Medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Leah Wortham