125 lat romanistyki w Uniwersytecie Jagiellońskim

29.05.2017
W maju 2017 roku mija 125 lat od momentu powstania Katedry Filologii Romańskiej w Uniwersytecie Jagiellońskim. Z okazji tego jubileuszu Instytut Filologii Romańskiej UJ zorganizował międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną "Przeszłość i teraźniejszość: spotkanie idei" (Le passé et le présent: rencontre des idées).
więcej o 125 lat romanistyki w Uniwersytecie Jagiellońskim
Interkulturalia w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ
wydarzenie studenckie

Interkulturalia w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ

29.05.2017
Celem wydarzenia, które odbyło się 26 maja była prezentacja kultur i krajów pochodzenia studentów Centrum.
więcej o Interkulturalia w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ
Pomorscy muzealnicy nagrodzili dr. Andrzeja Nowakowskiego
nagrody

Pomorscy muzealnicy nagrodzili dr. Andrzeja Nowakowskiego

29.05.2017
Dr Andrzej Nowakowski z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego został uhonorowany Laurem Pomorskiej Nagrody Muzealnej za 2016 rok za monografię "Sąd. Sąd ostateczny Hansa Memlinga / Judgment. The Last Judgment by Hans Memling". Wyróżnienie to odebrał podczas gali w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.
więcej o Pomorscy muzealnicy nagrodzili dr. Andrzeja Nowakowskiego
Nie żyje profesor Zbigniew Brzeziński, doktor honoris causa UJ

29.05.2017
W wieku 89 lat zmarł prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera, jeden z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA. Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrał 16 czerwca 2000 w auli Collegium Novum.
więcej o Nie żyje profesor Zbigniew Brzeziński, doktor honoris causa UJ
Niezwykły występ Grzegorza Turnaua w szpitalu dziecięcym w Prokocimiu

29.05.2017
Takiego Dnia Matki w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu jeszcze nie było. Piękny, wzruszający i momentami zabawny koncert Grzegorza Turnaua z pewnością pozostanie na długo w pamięci małych pacjentów i ich mam. Wydarzenie zorganizowali nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3, przy wsparciu Stowarzyszenia J-elita i Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Prokocimek".
więcej o Niezwykły występ Grzegorza Turnaua w szpitalu dziecięcym w Prokocimiu