Ranking szpitali: Uniwersytecka urologia najlepsza w kraju
osiągnięcie

Ranking szpitali: Uniwersytecka urologia najlepsza w kraju

17.05.2017
Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zwyciężył w rankingu tygodnika "Wprost" najlepszych szpitali w Polsce w kategorii oddziałów urologicznych. Autorzy zestawienia wzięli pod lupę to, co dla pacjentów najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych.
więcej o Ranking szpitali: Uniwersytecka urologia najlepsza w kraju
Naukowiec z UJ CM supertalentem medycznym 2017 roku
osiągnięcie

Naukowiec z UJ CM supertalentem medycznym 2017 roku

16.05.2017
Dr hab. Krzysztof Tomaszewski, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Anatomii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, został laureatem konkursu "Supertalenty w medycynie 2017" organizowanego przez redakcję "Pulsu Medycyny". Jak informuje pismo, uznanie jury zyskał jego wyjątkowo wysoki (ponad 220) jak na 32-latka impact factor w dziedzinie anatomii, która nie jest traktowana na równi z kardiochirurgią, neurochirurgią czy onkologią.
więcej o Naukowiec z UJ CM supertalentem medycznym 2017 roku
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Teherańskim
wizyta

Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Teherańskim

16.05.2017
10 maja podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Filologicznym UJ a Wydziałem Literatury i Humanistyki Uniwersytetu Teherańskiego. Dokument podpisali dziekan prof. Elżbieta Górska i prodziekan prof. Hassan Hazrati.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Teherańskim
Książka dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl najlepszą publikacją z wiedzy o teatrze
nagrody i wyróżnienia

Książka dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl najlepszą publikacją z wiedzy o teatrze

16.05.2017
Dr hab. Dorota Jarząbek-Wasyl z Wydziału Polonistyki UJ otrzymała Nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych (PTBT) za najlepszą publikację książkową z zakresu wiedzy o dramacie, teatrze i widowiskach wydaną w 2016 roku. Publikacja "Za kulisami. Narodziny przedstawienia w teatrze polskim XIX wieku" została wydana nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagrody PTBT wręczono podczas uroczystej gali w Instytucie Teatralnym w Warszawie.
więcej o Książka dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl najlepszą publikacją z wiedzy o teatrze
Majówka uniwersytecka 2017

15.05.2017
W sobotę 13 maja na terenie Obserwatorium Astronomicznego UJ odbyła się 17. uniwersytecka Majówka. Jak co roku Dział Socjalny UJ przygotował szereg atrakcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Namteh, a zabawy i konkursy poprowadził konferansjer Bartłomiej Guzik. Chętni mogli też zwiedzić Obserwatorium Astronomiczne UJ oraz zapoznać się z funkcjonowaniem uniwersyteckiego radia.
więcej o Majówka uniwersytecka 2017