Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi
uroczystość

Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi

28.03.2017
Tablicę poświęconą pamięci tego wybitnego naukowca odsłonięto 28 marca przy ul. Czystej 18 w Krakowie. Wmurowano ją w ścianę kamienicy, w której 100 lat temu z inicjatywy prof. Juliana Nowaka otwarto Instytut Weterynarii i Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zakład Produkcji Surowic i Szczepionek Weterynaryjnych. Fundatorem tablicy jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej.
więcej o Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi
Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą w Chile
wizyta

Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą w Chile

28.03.2017
W dniach od 18 do 23 marca delegacja, której przewodniczył rektor UJ prof. Wojciech Nowak, a towarzyszyli mu p.o. dyrektor Małopolskiego Centrum Biotechnologii prof. Kazimierz Strzałka oraz reprezentujący Zespół ds. Internacjonalizacji UJ, p.o. kierownik Katedry Biochemii Lekarskiej UJ CM prof. Piotr Laidler, przebywała z wizytą na Uniwersytecie de Concepción w Chile.
więcej o Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą w Chile
Uniwersytet Jagielloński gości ambasadora Portugalii
wizyta

Uniwersytet Jagielloński gości ambasadora Portugalii

27.03.2017
27 marca 2017 r. wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył ambasador Portugalii w Polsce João Manuel da Cruz da Silva Leitão.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gości ambasadora Portugalii
"Beethoven i sztuki piękne" - wystawa manuskryptów muzycznych
wydarzenie kulturalne

"Beethoven i sztuki piękne" - wystawa manuskryptów muzycznych

27.03.2017
W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę, która odbywa się w ramach 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwika van Beethovena. Jak przypomniała dyrektorka festiwalu Elżbieta Penderecka, jest to tradycja, która towarzyszy wydarzeniu od 1997 roku i co roku stanowi jego symboliczne otwarcie.
więcej o "Beethoven i sztuki piękne" - wystawa manuskryptów muzycznych
Studenci z UJ wyróżnieni w hackathonie KrakHack

27.03.2017
W weekend 18–19 marca 2017 w Krakowie odbył się hackathon KrakHack – burza mózgów, której celem było wykreowanie pomysłów na miasto przyszłości. Wśród wyróżnionych pomysłów znalazł się projekt studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Studenci z UJ wyróżnieni w hackathonie KrakHack