перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Roczne staże w Stanach Zjednoczonych dla kilkunastu studentów UJ

25.04.2022
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę laureatów programu BioLAB 2022-23. Czternaścioro studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie roczny staż w renomowanych ośrodkach badawczych w Oklahomie, Chicago, Dallas i Charlottesville.
Читати ще o Roczne staże w Stanach Zjednoczonych dla kilkunastu studentów UJ
Badania prof. Karola Życzkowskiego w jubileuszowej publikacji FNP

19.04.2022
W ubiegłym tygodniu odbyła się premiera książki "Sięgając po niezbadane. Osiągnięcia naukowe współfinansowane przez FNP" wydanej z okazji 30-lecia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zaprezentowano w niej 30 wyjątkowych osiągnięć badawczych dokonanych przez polskich uczonych, które zostały zauważone i docenione w światowej nauce. Jednym z bohaterów publikacji jest prof. Karol Życzkowski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
Читати ще o Badania prof. Karola Życzkowskiego w jubileuszowej publikacji FNP
Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]
uroczystość

Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]

12.04.2022
12 kwietnia w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego zwołane z okazji odnowienia po 50 latach doktoratu prof. Antoniego Jackowskiego. Bohater dzisiejszej uroczystości jest znamienitym geografem, współtwórcą powojennej krakowskiej i polskiej szkoły geografii turyzmu, twórcą szkoły naukowej w zakresie geografii religii oraz badaczem historii polskiej geografii.
Читати ще o Odnowienie doktoratu wybitnego popularyzatora geografii [ZDJĘCIA]
Studenci z Ukrainy kontynuują naukę na Wydziale Prawa i Administracji

12.04.2022
11 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ) w ramach Szkoły Prawa Ukraińskiego rozpoczęły się zajęcia z 15 nowych przedmiotów prowadzonych w języku ukraińskim, które są otwarte dla zarówno dla studentów z UJ, jak również z Ukrainy. Zajęcia cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród naszych wschodnich sąsiadów. Zapisało się na nie ponad 200 młodych adeptów prawa z Kijowa, Równego, Charkowa, Lwowa oraz Tarnopola.
Читати ще o Studenci z Ukrainy kontynuują naukę na Wydziale Prawa i Administracji
Książka Marka Hermanna nowością w serii Monografie FNP

12.04.2022
Seria wydawnicza Monografie FNP wzbogaciła się nowy tytuł - "Prawdopodobieństwo w retoryce antycznej" autorstwa dr. hab. Marka Hermanna z Jagiellońskiego Centrum Językowego. Książka poświęcona jest antycznemu prawdopodobieństwu retorycznemu, odnoszącemu się do wiary, zaufania, przesądów, czasami do pojęcia antytezy prawdy.
Читати ще o Książka Marka Hermanna nowością w serii Monografie FNP