Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Zakopane: Trzy medale dla studentek UJ w narciarstwie alpejskim

Zakopane: Trzy medale dla studentek UJ w narciarstwie alpejskim

10.03.2022
W ubiegły weekend na zakopiańskiej Harendzie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. W trzydniowych zawodach uczestniczyło ponad 400 zawodników z 46 uczelni, w tym z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasze reprezentantki wywalczyły jeden złoty i dwa srebrne medale.
więcej o Zakopane: Trzy medale dla studentek UJ w narciarstwie alpejskim
Zdobądź kompetencje cyberspecjalisty z Uniwersytetem Jagiellońskim

09.03.2022
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, od roku akademickiego 2021/2022 we współpracy z międzynarodową firmą HackerU oferuje specjalistyczny kurs "Blue team" poświęcony cyberbezpieczeństwu. Mogą wziąć w nim udział osoby na różnych poziomach edukacji - zarówno studenci, jak i pasjonaci informatyki oraz zagadnień bezpieczeństwa w świecie nowoczesnych technologii.
więcej o Zdobądź kompetencje cyberspecjalisty z Uniwersytetem Jagiellońskim
Dbajmy o zdrowie psychiczne

08.03.2022
O tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne, nie trzeba nikogo przekonywać. Wpływają na nie liczne czynniki, zarówno zewnętrzne, jak i intrapsychiczne. O ile nie możemy negocjować z otaczającą nas rzeczywistością, o tyle jesteśmy w stałej gotowości, by interweniować w kryzysach psychicznych. W wielu przypadkach pomaga wsparcie psychologiczne, przeformułowanie problemu, nadanie innej perspektywy.
więcej o Dbajmy o zdrowie psychiczne
Z Japonii i Szwajcarii na UJ. Polscy chemicy rozpoczną badania  w Krakowie

Z Japonii i Szwajcarii na UJ. Polscy chemicy rozpoczną badania w Krakowie

08.03.2022
Polskie Powroty to jeden z flagowych programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Dzięki niemu wyróżniający się polscy naukowcy, którzy dotąd rozwijali kariery naukowe za granicą, otrzymują dogodne warunki pracy w krajowych uniwersytetach oraz instytutach badawczych. W rozstrzygniętej 5.edycji programu finansowanie swoich badań uzyskało dwoje naukowców, którzy będą je prowadzić na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Z Japonii i Szwajcarii na UJ. Polscy chemicy rozpoczną badania w Krakowie
Resort nauki wstrzymuje kontakty z rosyjskimi uczelniami
rada uczelni senat

Resort nauki wstrzymuje kontakty z rosyjskimi uczelniami

08.03.2022
W imieniu całej polskiej społeczności akademickiej wyrażam stanowczy sprzeciw wobec agresji Federacji Rosyjskiej na suwerenne państwo, jakim jest Ukraina. Inwazja ta stanowi fundamentalne naruszenie międzynarodowych zobowiązań, tj. Karta Narodów Zjednoczonych i Akt Końcowy z Helsinek - napisał sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki prof. Włodzimierz Bernacki w liście do dr. Walerija Falkowa, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Federacji Rosyjskiej.
więcej o Resort nauki wstrzymuje kontakty z rosyjskimi uczelniami