Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla
uroczystość nagrody i wyróżnienia

Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla

19.09.2015
Profesor Andrzej Zoll - wybitny prawnik, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, przez całą karierę naukową związany z Uniwersytetem Jagiellońskim - otrzymał w piątek nagrodę im. Józefa Dietla. Jej fundatorem jest Korporacja Samorządowa im. J. Dietla, która od siedmiu lat wyróżnia osoby i instytucje działające na rzecz dobra ogólnego w Krakowie i Małopolsce.
więcej o Prof. Andrzej Zoll laureatem nagrody im. Józefa Dietla
Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera
nagrody

Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera

13.08.2015
Prof. Anetta Undas z Wydziału Lekarskiego i prof. Piotr Bizoń z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej otrzymali Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wybitny dorobek naukowy. Za najlepsze prace doktorskie w 2014 roku nagrodzono sześcioro kolejnych uniwersyteckich uczonych.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami premiera
Jubileusz prof. Antoniego Jackowskiego

25.06.2015
Wybitny geograf, współtwórca powojennej krakowskiej i polskiej szkoły geografii turyzmu, twórca szkoły naukowej w zakresie geografii religii, badacz historii polskiej geografii obchodzi 80-lecie swoich urodzin.
więcej o Jubileusz prof. Antoniego Jackowskiego
Polska Akademia Umiejętności nagrodziła uniwersyteckich naukowców

22.06.2015
20 czerwca w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności odbyła się uroczystość, podczas której wręczono Nagrodę im. Tadeusza Browicza oraz Nagrodę im. Mariana Mięsowicza.
więcej o Polska Akademia Umiejętności nagrodziła uniwersyteckich naukowców
Dr Weronika Świerczyńska-Głownia laureatką nagrody im. dr. Pawła Stępki

11.06.2015
Laureatką czwartej edycji konkursu im. dr Pawła Stępki za najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych została dr Weronika Świerczyńska-Głownia za książkę pt. "Ewolucja rynku telewizyjnego w Polsce. Analiza przypadku TVP i TVN" wydaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Weronika Świerczyńska-Głownia laureatką nagrody im. dr. Pawła Stępki