Sukces Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica pod dyrekcją Janusza Wierzgacza zdobył Złoty Dyplom podczas Festiwalu Chórów Studenckich "Vivat Academia”, który odbył się 22 kwietnia na Politechnice Warszawskiej.

Wyżej oceniony został jedynie Chór Feichtinum Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, zdobywca Grand Prix Festiwalu.

Chóry oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Pawła Łukaszewskiego - prorektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W jury zasiadali także: prof. Wioletta Miłkowska, prof. Paul Mealor (Wielka Brytania), prof. Cornelius Trantow (Niemcy) oraz prof. Inessa Bodiako (Białoruś).

Podczas prezentacji konkursowej Chór Akademicki UJ Camerata Jagellonica wykonał trzy utwory: "Laudate Dominum" Urmasa Sisaska, "Il est bel et bon" Pierre’a Passereau oraz "O Tiebie Radujetsia" Romualda Twardowskiego.

Organizatorem Festiwalu, który odbył się już po raz szósty, był Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej.

Ruszył projekt mający na celu zmniejszenie zanieczyszczenia Bałtyku

Naukowcy z UJ z grantami w konkursie OPUS 26+LAP/<span lang='en'>Weave</span>

Naukowcy z UJ z grantami w konkursie OPUS 26+LAP/Weave

Naukowcy z UJ jako pierwsi opisali strukturę jednego z ludzkich enzymów