Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego

Maria Jarosz, studentka III roku sinologii w Instytucie Orientalistyki została tegoroczną laureatką prestiżowej Yanching Academy w Pekinie.

Yenching Academy jest elitarną jednostką działająca w ramach Uniwersytetu Pekińskiego. Prowadzony przez nią Yenching Program to roczne studia magisterskie z zakresu nauk o Chinach dla studentów z całego świata. Program podzielony jest na sześć grup tematycznych: polityka i stosunki międzynarodowe, filozofia i religia, literatura i kultura, prawo i społeczeństwo, historia i archeologia oraz ekonomia i finanse. Program kończy się napisaniem pracy magisterskiej i uzyskaniem tytułu magistra Uniwersytetu Pekińskiego oraz tytułu Yenching Scholar. Swoim stypendystom Yenching Academy oferuje pełne stypendium pokrywające czesne, koszta zakwaterowania i przelotu.

Informacja o sukcesie naszej studentki znajduję się również na stronie Yanching Academy of Peking University

Ruszył projekt mający na celu zmniejszenie zanieczyszczenia Bałtyku

Naukowcy z UJ z grantami w konkursie OPUS 26+LAP/<span lang='en'>Weave</span>

Naukowcy z UJ z grantami w konkursie OPUS 26+LAP/Weave