Najnowsza książka dr. Jakuba Muchowskiego trafiła na półki

Najnowsza książka dr. Jakuba Muchowskiego trafiła na półki

17.11.2015
Książka „Polityka pisarstwa historycznego. Refleksja teoretyczna Haydena White'a" dr. Jakuba Muchowskiego z Wydziału Historycznego UJ wydana w ramach serii Monografie FNP jest już w sprzedaży. Publikacja jest dostępna w księgarniach naukowych w całej Polsce oraz w wybranych księgarniach internetowych.
więcej o Najnowsza książka dr. Jakuba Muchowskiego trafiła na półki
Absolwenci WPiA UJ laureatami konkursów Urzędu Patentowego RP

23.10.2015
W XIII edycji konkursów o tematyce związanej z własnością intelektualną nagrodzono i wyróżniono ośmioro absolwentów i doktorantów z Wydziału Prawa i Administracji UJ.
więcej o Absolwenci WPiA UJ laureatami konkursów Urzędu Patentowego RP
Prof. Krystyna Slany wiceprzewodniczącą KBnM PAN

Prof. Krystyna Slany wiceprzewodniczącą KBnM PAN

22.10.2015
Kierownik Zakładu Badań Problemów Ludnościowych Instytutu Socjologii Wydziału Filozoficznego została wybrana wiceprzewodniczącą Komitetu Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk na nową kadencję. Jednocześnie będzie także pełnić funkcję przewodniczącej Sekcji Badań nad Współczesnymi Migracjami.
więcej o Prof. Krystyna Slany wiceprzewodniczącą KBnM PAN
Osiem skomercjalizowanych wynalazków UJ

20.10.2015
Intensywne negocjacje Brokerów Centrum Transferu Technologii CITTRU z polskimi i zagranicznymi kontrahentami prowadzone na początku 2015 r. przyniosły znakomite wyniki: podpisano siedem licencji na komercyjne wykorzystanie wynalazków opracowanych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Osiem skomercjalizowanych wynalazków UJ
Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze

14.10.2015
Zakończył się pierwszy bilateralny konkurs Narodowego Centrum Nauki (NCN) zorganizowany we współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą (DFG). Finansowanie w nim uzyskały projekty prof. Małgorzaty Sugiery z Wydziału Polonistyki i dr. Marcina Bukowskiego z Wydziału Filozoficznego, którzy będą prowadzić badania z naukowcami z Poczdamu i Lipska.
więcej o Granty na polsko-niemieckie projekty badawcze