Uroczystości

uroczystosc

Uroczyste podsumowanie drogi naukowej prof. Janiny Błachut

08.09.2022
8 września, podczas odbywającego się na Wydziale Prawa i Administracji UJ 2. Kongresu Kryminologicznego, współpracownicy oraz wychowankowie prof. Janiny Błachut zarówno z UJ, jak i innych ośrodków akademickich ofiarowali Jubilatce księgę jubileuszową zawierającą dedykowane jej prace naukowe. Tom pt. "Polityka kryminalna: między teorią a praktyką" ukazał się pod redakcją dr Magdaleny Grzyb i prof. Krzysztofa Krajewskiego.
więcej o Uroczyste podsumowanie drogi naukowej prof. Janiny Błachut
Śniadanie profesorskie w rocznicę odnowienia Akademii Krakowskiej

Śniadanie profesorskie w rocznicę odnowienia Akademii Krakowskiej

26.07.2022
Tradycja śniadań profesorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim trwa od 2000 roku. Nawiązuje ona do wspólnych spotkań i posiłków krakowskich uczonych w Stubie Communis Collegium Maius. W tym roku śniadanie odbyło się po raz drugi z rzędu w Ośrodku Recepcyjno-Konferencyjnym UJ w Modlnicy pod Krakowem. Spotkanie, w którym uczestniczyły władze rektorskie, członkowie rady uczelni i zaproszeni pracownicy naukowi, miało szczególny charakter, gdyż połączone było z pożegnaniem profesorów przechodzących na emeryturę.
więcej o Śniadanie profesorskie w rocznicę odnowienia Akademii Krakowskiej
Srebrny medal "<span lang="la">Plus ratio quam vis</span>" dla prof. Tomasza Grodzickiego
uroczystość senat

Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego

29.06.2022
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki - wybitny uczony i ceniony lekarz, znakomity geriatra i hipertensjolog, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe oraz badania dotyczące opieki nad osobami starszymi - został odznaczony srebrnym medalem "Plus ratio quam vis". Uroczystość wręczenia tego wysokiego odznaczenia uniwersyteckiego odbyła się 29 czerwca w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Srebrny medal "Plus ratio quam vis" dla prof. Tomasza Grodzickiego
Zasłużeni  dla Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Rett Ludwikowski i prof. Walter Rechberger

24.06.2022
Senat UJ przyznaje odznakę "Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego" osobom wyróżniającym się znamienitą postawą, doceniając je za działalność i dokonania dla dobra wspólnoty akademickiej oraz wyjątkowe zaangażowanie w sprawy Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 czerwca do grona wyróżnionych w ten sposób dołączyli prof. Rett Ludwikowski oraz prof. Walter Rechberger.
więcej o Zasłużeni dla Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Rett Ludwikowski i prof. Walter Rechberger
Jubileusz znamienitego teoretyka i historyka literatury

Jubileusz znamienitego teoretyka i historyka literatury

23.06.2022
Prof. Ryszard Nycz, kierownik Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał w środę srebrny medal "Plus ratio quam vis". Uroczystość w auli Collegium Novum była połączona z jubileuszem 70. urodzin tego jednego z najwybitniejszych autorytetów współczesnej polonistyki i kulturoznawstwa.
więcej o Jubileusz znamienitego teoretyka i historyka literatury