Uroczystości

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 38. rok akademicki

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 38. rok akademicki

07.10.2019
7 października w auli w Auditorium Maximum UJ odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). Studentów-seniorów najstarszej polskiej uczelni powitali rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz kierownik Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ewa Piłat.
więcej o Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 38. rok akademicki
Jubileusz wybitnego znawcy prawa administracyjnego [ZDJĘCIA]

Jubileusz wybitnego znawcy prawa administracyjnego [ZDJĘCIA]

03.10.2019
"Fenomen prawa administracyjnego" to tytuł księgi jubileuszowej dedykowanej prof. Janowi Zimmermannowi, wieloletniemu pracownikowi naukowemu Wydziału Prawa i Administracji UJ i sędziemu Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku. Monografię przygotowali jego współpracownicy, uczniowie i przyjaciele. Uroczystość odbyła się 3 października w Collegium Maius.
więcej o Jubileusz wybitnego znawcy prawa administracyjnego [ZDJĘCIA]
W Auditorium Maximum zainaugurowano nowy rok akademicki
uroczystość rada uczelni

W Auditorium Maximum zainaugurowano nowy rok akademicki

01.10.2019
Rozpoczynamy go jak zawsze z nadzieją, ale mamy też świadomość wyzwań, jakie ze sobą niesie. Zaczynamy bowiem działania w zmienionej Ustawą 2.0 uczelnianej rzeczywistości: na bazie nowego statutu uniwersytetu, który dziś wchodzi w życie - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak, otwierając 656. rok akademicki. Główne uroczystości tradycyjnie poprzedziła msza w kolegiacie św. Anny oraz orszak profesorów, który przeszedł ulicami Krakowa.
więcej o W Auditorium Maximum zainaugurowano nowy rok akademicki
Konferencja „Łączą nas źródła”

19.09.2019
19 września w Salach Reprezentacyjnych Wydziału Prawa i Administracji UJ w Pałacu Larischa rozpoczęła się konferencja zatytułowana „Łączą nas źródła”, organizowana przez Katedry Historyczno-Prawne UJ. Jednocześnie spotkanie to stanowi okazję do wyrażenia uznania dla wieloletniej działalności prof. Stanisława Grodziskiego, który świętował w tym roku swoje 90. urodziny. Wydarzeniu patronują rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
więcej o Konferencja „Łączą nas źródła”
Upamiętnienie wybitnych kryptologów w Panteonie Narodowym

Upamiętnienie wybitnych kryptologów w Panteonie Narodowym

06.09.2019
Urny z ziemią pochodzącą z miejsc śmierci trzech wybitnych matematyków i kryptologów - Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, spoczęły w kryptach Panteonu Narodowego w kościele św. św. Piotra i Pawła w Krakowie. W ten sposób oddano hołd wybitnym polskim uczonym, którzy jako pierwsi złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.
więcej o Upamiętnienie wybitnych kryptologów w Panteonie Narodowym