Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Uniwersytet

z Collegium Medicum

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Warto zobaczyć

Zapraszamy do podziwiania bogatych kolekcji zgromadzonych w uniwersyteckich muzeach.

Read More o

Początki Biblioteki sięgają XIV w.  Świadczą o tym pochodzące z tego okresu trzy kodeksy, którymi z pewnością posługiwano się w Kazimierzowskiej Wszechnicy, określanej tak uczelni krakowskiej ze względu na pamięć o jej założycielu królu Kazimierzu Wielkim.

Read More o

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, założony w 1783 r., jest obecnie najstarszy w Polsce. Od ponad dwustu lat odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz "żywe muzeum" flory świata odwiedzane co roku przez tysiące osób.

Read More o

Obserwatorium Astronomiczne jest instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nosi imię Mikołaja Kopernika, a znajduje się w Forcie Skała, około 10 km na zachód od centrum miasta.

Read More o

Zespół powstał w 1959 roku przy Katedrze Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zespołowi dała początek grupa kilkunastu studentek Wydziału Filologicznego, zorganizowana przez Zdzisława Wagnera.

Read More o

Chór uświetnia najważniejsze uroczystości, które mają miejsce w Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza działalnością akademicką, zespół bierze udział w licznych festiwalach i konkursach w Polsce i na świecie.

Read More o

Wirtualne spacery po wybranych obiektach uniwersyteckich.

Read More o

Odmianami winorośli, z których otrzymujemy najlepsze wina białe, są Seyval Blanc, Hibernal, Jutrzenka, Muscat, Bianca i Aurora. Z win czerwonych, na szczególną uwagę zasługują Léon Millot, Maréchal Foch i Regent.

Read More o