Studentka prawa zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie z procedury karnej

08.06.2015
Dominika Sokołowska, studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ), wygrała III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego, który odbył się na początku czerwca na Uniwersytecie w Białystoku. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na wysokim 4. miejscu uplasował się Adam Gąsiorowski, drugi ze studentów WPiA UJ.
więcej o Studentka prawa zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie z procedury karnej
Młody naukowiec z WBBiB UJ laureatem programu "Skills"

03.06.2015
Dr Dominik Czaplicki z Zakładu Biochemii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ uda się na staż do kancelarii prawnej Bonaccord Ecosse Ltd. w Edynburgu. Wyjazd sfinansuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, która rozstrzygnęła właśnie 4. edycję programu "Skills". - Mam nadzieję, że zebrane doświadczenia i nowe umiejętności będę w stanie przenieść na grunt naszej uczelni - zapowiada.
więcej o Młody naukowiec z WBBiB UJ laureatem programu "Skills"
Wynalazek naukowców z UJ nagrodzony w konkursie EUREKA! DGP

02.06.2015
W tegorocznej edycji konkursu (rozpoczętej w październiku 2014 r.) internauci wytypowali najlepsze zgłoszone wynalazki. III miejsce przyznano wynalazkowi zgłoszonemu przez Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Wynalazek naukowców z UJ nagrodzony w konkursie EUREKA! DGP
Młodzi uczeni pojadą na staże na uniwersytety w Stanford i Cambridge

01.06.2015
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło nazwiska laureatów czwartej edycji programu „Top 500 Innovators", którzy w drugiej połowie 2015 roku skorzystają z programów stażowo-szkoleniowych na najlepszych uczelniach świata.
więcej o Młodzi uczeni pojadą na staże na uniwersytety w Stanford i Cambridge
Stypendia START dla młodych naukowców z UJ

25.05.2015
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej już po raz 23. nagrodziła stypendiami START najzdolniejszych młodych polskich naukowców. 23 maja na Zamku Królewskim w Warszawie 130 laureatów odebrało dyplomy z rąk przewodniczącego Rady Fundacji prof. Andrzeja Jerzmanowskiego oraz prof. Macieja Żylicza, prezesa FNP.
więcej o Stypendia START dla młodych naukowców z UJ