O ultrasonografii w stanach zagrożenia życia

25.11.2015
Zakład Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej UJ CM był organizatorem I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Ultrasonografia w ratownictwie medycznym i praktyce SOR", która odbyła się w dniach 21-22 listopada br. w Krakowie. Celem, który przyświecał organizatorom niniejszego wydarzenia, było podniesienie świadomości uczestników - praktyków oraz teoretyków z dziedziny ratownictwa medycznego na zastosowanie ultrasonografii w stanach zagrożenia życia.
więcej o O ultrasonografii w stanach zagrożenia życia
Konferencja poświęcona kardiologii prewencyjnej
relacja

Konferencja poświęcona kardiologii prewencyjnej

25.11.2015
20 listopada w centrum kongresowym ICE Kraków otwarto VIII konferencję pt. „Kardiologia prewencyjna – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy".
więcej o Konferencja poświęcona kardiologii prewencyjnej
Absolwenci Wydziału Filologicznego odebrali dyplomy

25.11.2015
83 absolwentów Wydziału Filologicznego, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2014/2015, odebrało dyplomy. Ceremonia odbyła się 24 listopada br. w auli Collegium Novum.
więcej o Absolwenci Wydziału Filologicznego odebrali dyplomy

25.11.2015
Dzięki współpracy fotografa Guillaume'a de Laubier oraz profesora uniwersyteckiego Jeana Sarroy'a powstała niesamowita książka "Les plus belles universités du monde" (tłum. z języka francuskiego "Najpiękniejsze uniwersytety świata") pozwalająca odkryć miejsca na uniwersytetach, do których na co dzień mają dostęp tylko nieliczni.
więcej o W sercu najpiękniejszych uniwersytetów na świecie. UJ w zagranicznym wydawnictwie.
2. edycja Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji

24.11.2015
W dniach 20-21 listopada br. w Krakowie odbyła się 2. edycja Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji (PAMI). W pięciu sesjach eksperci dzielili się tym, jak innowacyjne pomysły przekuć w sukces i nie zrażać się porażkami. Wydarzeniu patronował rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o 2. edycja Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji