Wydział Filologiczny nawiązał współpracę z międzynarodową firmą doradczą

Firma Deloitte dołączyła do grona partnerów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Umowę, mającą na celu prowadzenie wspólnych działań opartych o różne formy współpracy, podpisali w czwartek 27 października br. w Collegium Novum dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ, dziekan Wydziału Filologicznego i Krzysztof Kwiecień, dyrektor HR na Europę Centralną Deloitte.

Przedmiotem umowy jest określenie zasad współpracy ukierunkowanej na zdobywanie przez studentów i absolwentów Wydziału Filologicznego UJ umiejętności cennych na rynku pracy. Zakłada ona m.in. współdziałanie dotyczące zatrudniania studentów i absolwentów uczelni poprzez rozpowszechnianie ofert pracy i praktyk dostępnych w firmie, współorganizowanie wykładów tematycznych związanych z branżą reprezentowaną przez Deloitte oraz tworzenie projektów o charakterze badawczo-naukowym i innowacyjnym z wykorzystaniem potencjału badawczego UJ. W planach jest również zorganizowanie w przyszłym roku Dni Otwartych Deloitte dla studentów.

Wydział Filologiczny od lat współpracuje z wieloma renomowanymi, międzynarodowymi korporacjami aktywnymi na rynku pracy, jak Capgemini, IBM BTO Business Consulting Services, Versita oraz Motorola Solutions Polska. Przedstawiciele tych firm zasiadają w komisji ds. oceny efektów kształcenia i regularnie organizują spotkania informacyjne oraz szkolenia dla studentów.

Wydział Filologiczny w obecnej postaci powstał po odłączeniu się Instytutu Polonistyki w 2005 roku. W jego skład wchodzi 9 jednostek: Instytut Filologii Angielskiej, Instytut Filologii Germańskiej, Instytut Filologii Klasycznej, Instytut Filologii Romańskiej, Instytut Filologii Słowiańskiej, Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej, Instytut Językoznawstwa, Instytut Orientalistyki oraz Katedra UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową. Od 2012 roku dziekanem Wydziału Filologicznego jest dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ.

Komunikat w związku z ostatnimi wydarzeniami w domach studenckich UJ „Kamionka”

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym