Kolejny grant dla Instytutu Europeistyki UJ w programie Horyzont 2020

Instytut Europeistyki UJ uzyskał kolejny prestiżowy grant na realizację projektu FATIGUE - Delayed Transformational Fatigue in Central and Eastern Europe: Responding to the Rise of Illiberalism/Populism.

Kierownikiem projektu jest prof. Zdzisław Mach. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Horizon 2020 (Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Networks) i realizowany będzie pod kierownictwem prof. Jana Kubika w międzynarodowym konsorcjum, koordynowanym przez University College London School of Slavonic & East European Studies.

Pozostali partnerzy to Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet Korwina w Budapeszcie, Uniwersytet w Belgradzie oraz Uniwersytet w Tartu. Projekt zakłada utworzenie interdyscyplinarnej szkoły doktoranckiej, w ramach której powstanie 15 dysertacji poświęconych zagadnieniom populizmu, eurosceptycyzmu i illiberalnych praktyk w Europie Środkowej i Wschodniej.

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy